Kolejne zdarzenie drogowe na krajówce przed Rostarzewem - Wiadomości - KPP Grodzisk Wielkopolski

Wiadomości

Kolejne zdarzenie drogowe na krajówce przed Rostarzewem

Na drodze krajowej nr 32 przy wyjeździe z miejscowości Rostarzewo doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Dzień wcześniej prawie w tym samym miejscu doszło do groźnego wypadku, w którym również ucierpiały 3 osoby. W tym „feralnym” miejscu należy się spodziewać wzmożonych działań Policji.

18 lutego około godz. 13:55 na drodze krajowej nr 32 na wysokości wyjazdu z miejscowości Rostarzewo doszło do zderzenia bocznego dwóch pojazdów osobowych. Według wstępnych ustaleń policjantów grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący samochodem marki Audi A8, 26-letni mieszkaniec gminy Kamieniec, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Jadący z naprzeciwka kierowca samochodu osobowego marki Alfa Romeo widząc co się dzieje na drodze, podjął manewr obronny kierując się na prawe pobocze. Mimo tego doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. Samochód Alfa Romeo przemieścił się do przydrożnego rowu. Najpoważniejszych obrażeń w postaci ogólnych potłuczeń ciała doznała 16-letnia pasażerka tego pojazdu, która zaraz po zdarzeniu została przetransportowana do  Szpitala w Zielonej Górze. Inni uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

W minionym czasie na przestrzeni kilku dni, prawie że w tym samym miejscu doszło do 4 poważniejszych zdarzeń. Należy się spodziewać w tym wzmożonych działań Policji. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.