KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zmiany na stanowiskach kierowniczych

  Na stanowisku kierownika Ogniwa Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz kierownika Ogniwa Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Rakoniewicach nastąpiły zmiany personalne. Dotychczasowi kierownicy, asp. szt. Rafał Kleszcz oraz asp. sztab. Maciej Wójcik, po wielu latach służby pożegnali się z mundurem odchodząc na zasłużoną emeryturę. Ich obowiązki przejęli st. asp. Łukasz Zwierzchowski oraz mł. asp. Karol Wachnik.

 2. Usłyszał zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej Policji zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który przyznał się do uśmiercenia co najmniej 5 kotów. Jak wynika z zeznań mężczyzna wyłapywał koty w przez siebie zrobioną klatkę. Następnie strzelał do zwierząt z wiatrówki. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Kolizja na "krajówce" 32

  Na drodze krajowej nr 32 na terenie Grodziska Wielkopolskiego doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jak wynika z ustaleń policjantów jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo jadącemu prawidłowo innemu kierowcy. Na szczęście w tym zdarzeniu ucierpiały tylko pojazdy. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasad obowiązujących w ruchu drogowym, aby uniknąć wszelkich nie potrzebnych sytuacji.

 4. Turniej w piłce nożnej halowej "Konwojówka CUP 2018"

  W Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim po raz kolejny odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu „KONWOJÓWKA 2018”. W tym roku w turnieju zwyciężyła drużyna reprezentacji IPA Region Poznań.

 5. Pożegnanie kolegi przechodzącego na zasłużoną emeryturę

  Po ponad 26 latach służby na zasłużoną emeryturę odchodzi aspirant sztabowy Rafał Kleszcz, dotychczasowy Kierownik Ogniwa Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W Sali Konferencyjnej grodziskiej jednostki Policji odbyła się uroczystość, w której kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami podziękowali koledze Rafałowi Kleszczowi za wiele spędzonych lat w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego.

 6. Debata o bezpieczeństwie w grodziskim CK "RONDO"

  Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu ogólnemu na terenie powiatu grodziskiego. Celem spotkania było poznanie opinii, jak i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie wspólnych rozwiązań w zakresie problematyki bezpieczeństwa.

 7. Znaleziono torebkę

  Komenda Powiatowa Policji informuje, że w okolicach osiedla Wojska Polskiego w Grodzisku Wielkopolskim została znaleziona torebka damska. Osoba, która rozpoznaje swoją własność proszona jest o kontakt z grodziskimi policjantami celem odbioru swojej zguby.

 8. Zrób sobie selfie z rowerem, zapisz numer ramy

  Wraz z wiosną rozpoczął się w pełni sezon rowerowy. Niestety rower to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu oraz to, że ich właściciele nie znają numerów identyfikacyjnych swojego jednośladu. Aby zapobiec kradzieżom grodziscy policjanci apelują o ostrożność!

 9. XIX Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  W Szkole Podstawowej nr 1 im. „Polskich Olimpijczyków” w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIX Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami w tegorocznym Turnieju okazali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Poetów w Łubnicy. To właśnie te osoby będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach województwa wielkopolskiego. Turniej na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 21 maja br. w Chojnie, powiat leszczyński.

 10. Sprawca kradzieży rusztowań budowlanych w rękach rakoniewickich policjantów

  Rakoniewiccy policjanci doprowadzili do zatrzymania sprawcy kradzieży rusztowań budowlanych na kwotę kilku tysięcy zł. Funkcjonariuszom udało się również odzyskać w całości skradzione mienie. 36-letni mieszkaniec Rakoniewic usłyszał podwójny zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. W myśl Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.