KPP Grodzisk Wielkopolski

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Policjanci odzyskali części ze skradzionego pojazdu

  Rakoniewiccy policjanci zabezpieczyli części samochodowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych pochodzące od skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Mercedes Sprinter. Silnik, fotele i elementy karoserii, to tylko niektóre zidentyfikowane części pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze rozpoczęli postępowanie karne w sprawie o paserstwo. Za przestępstwo z art. 291 kodeksu karnego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

  Grodziscy policjanci zatrzymali łącznie czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie powiatu grodziskiego. W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że to nie był ich jedyny czyn przestępczy. 30, 27, 24 i 21-latkowie siłą i pod groźbą przemocy okradali swoje ofiary. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec czwórki sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. 25-lecie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

  24 lipca 2017 roku minęła 98. rocznica utworzenia Policji Państwowej. W tej prawie 100-letniej tradycji Polskiej Policji swoje 25 lat zaznaczyła Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. 8 września 2017 roku grodziscy policjanci obchodzili swoje Święto Policji w ramach tegorocznych obchodów 25-lecia istnienia Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Uroczystość obchodzona tego dnia miała wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem.

 5. "Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim..."

  Z przykrością informujemy, że w dniu 13 października 2020 roku zmarł po ciężkiej chorobie nasz kolega aspirant sztabowy w stanie spoczynku Robert Michalak. Wieloletni policjant Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej Policji. W ostatnich latach służby pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Rakoniewicach. Robert Michalak odszedł na emeryturę w 2015 roku. Rodzinie i przyjaciołom pogrążonym w smutku i żałobie składamy nasze najszczersze wyrazy współczucia...

 6. Informacja o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego - wrzesień 2020 rok

  Informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu grodziskiego za miesiąc wrzesień 2020 roku

 7. Burmistrz Rakoniewic przekazał policjantom pomoce dydaktyczne

  Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak wręczył grodziskim funkcjonariuszom pomoce dydaktyczne mające wspomóc grodziskich policjantów w realizacji zaplanowanych działań profilaktycznych. Przedmioty te trafiły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim mł. insp. Romy Figaszewskiej, a zakupione zostały z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rakoniewicach.

 8. Grodziskie Święto Służby Cywilnej

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pracownicy Policji obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Powiatu Grodziskiego podkomisarzem Kamilem Sikorskim wraz z kadrą kierowniczą podziękowali pracownikom Policji za ich oddanie i profesjonalizm w działaniu na rzecz grodziskiej Policji.

 9. Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty!

  Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października. Przeczytaj i stosuj.

 10. Powiatowe obchody Święta Policji 2020 roku

  24 lipca 2020 roku mija 101. rocznica utworzenia Policji Państwowej. W ponad 100-letniej tradycji Polskiej Policji w swych dotychczasowych działaniach na rzecz bezpieczeństwa ważną rolę odgrywa również Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. 23 lipca 2020 roku grodziscy policjanci obchodzili swoje powiatowe Święto Policji. Uroczystość obchodzona tego dnia miała wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy z funkcjonariuszy nosi go z honorem. Tegoroczne obchody z pewnością na długo zapadną w pamięci wszystkich funkcjonariuszy z uwagi na trwający stan epidemiologiczny w naszym kraju.