KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na K-32. Samochód osobowy najechał na tył przyczepy ciągnika rolniczego.

  Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie nadmierna prędkość była główną przyczyną tego zdarzenia. Młody kierowca samochodu marki Audi trafił do jednego z podpoznańskich szpitali. Droga krajowa na tym odcinku przez ponad godzinę była nieprzejezdna. Policjanci kierowali objazdami.

 2. Znęcał się nad matką i babcią - trafił do aresztu

  Nawet do 12 lat pozbawienia wolności, grozi 21-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez grodziskich policjantów, między innymi w związku z podejrzeniem o znęcanie się psychiczne jak i fizyczne nad matką oraz swoją babcią. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratury Rejonowej zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

 3. Grodziski policjant - najlepszym zawodnikiem piłkarskiego turnieju na Słowacji

  „XX Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej IPA Koszyce (Słowacja) 2017” okazał się szczęśliwy dla grodziskiego policjanta. Starszy sierżant Tomasz Gawron decyzją komisji turniejowej został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Na zaproszenie słowackich kolegów udział w nim wzięły 3 polskie drużyny, w tym ekipa Regionu IPA Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 4. Klasa mundurowa w grodziskiej jednostce Policji

  Grodziscy policjanci gościli w swoich progach uczniów z pierwszej klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie miało na celu ukazanie najciekawszych aspektów rzemiosła policyjnego. Uczniowie rozpoczęli od teorii, historii, ogólnych zasad bezpieczeństwa, kończywszy na krótkim zarysie działań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych. Przewodnik psa służbowego zapoznał uczniów ze specyfiką swojej służby przy pomocy czworonogów. Uczestnicy spotkania wyrażali swoje zadowolenie z możliwości zgłębiania tajników pracy policyjnej.

 5. Potrącił pieszą na pasach - stracił prawo jazdy

  Grodziscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem osobowym, który potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Na całe szczęście ostatecznie potrąconej nic wielkiego się nie stało. Lekarze ocenili obrażenia ciała poniżej siedmiu dni. Niemniej jednak kierowca pojazdu stracił czasowo prawo jazdy co wynika z obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 6. Świąteczne spotkanie Grodziskiej Grupy PaT

  W środę, 20 grudnia br., w Centrum Kultury Rondo odbyło się świąteczne spotkanie grodziskiej grupy PaT należącej do programu prewencyjnego Komendy Głównej Policji pod nazwą „Profilaktyka a TY”. Organizatorami spotkania byli policjanci, koordynatorzy projektu z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp.

 7. "Uzależnia mnie tylko sport"

  Rostrzygnięto cykl konkursów plastycznych pod nazwą „Uzależnia mnie tylko sport”. Policjanci ds profilaktyki przeprowadzili ceremonię wręczania nagród wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych zwyciezców. Działania zostały przeprowadzone wspólnie z Gminnymi Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Granowie i w Grodzisku Wielkopolskim.

 8. Policyjne Mikołajki

  Dzieci grodziskich stróżów prawa wzięły udział w tradycyjnych Mikołajkach. Uroczystość zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów powiatu grodziskiego zgromadziła najmłodszych, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz odebrali prezenty od świętego Mikołaja.

 9. KWP - Policyjna akcja "BŁYSK"

  Od poniedziałku na terenie całej Wielkopolski radiowozy ruchu drogowego „błyskają” na niebiesko. Ma to związek z licznymi wypadkami drogowymi z udziałem osób pieszych. W ciągu ostatnich 2 tygodni na wielkopolskich drogach zginęło 16 osób, w tym 9 pieszych.

 10. Analiza stanu bezpieczeństwa na drogach

  Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej Policji podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach w miesiącu grudniu ubiegłego roku. Poniżej przedstawiamy wyniki tej analizy.