KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ochrona prawna policjantów
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Głuchoniemi
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

Najczęściej czytane

 1. Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w gminie Rakoniewice

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miejscowości Blinek. Mimo podjętej reanimacji 17-letni kierowca motoroweru zmarł w szpitalu. Jak wynika z informacji policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, motorowerzysta z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą część jezdni i uderzył w jadącą z naprzeciwka koparko – ładowarkę. Przyczyny tego wypadku będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

 2. Grodziscy policjanci zapalili znicze na grobach swoich kolegów

  W przededniu Święta Wszystkich Zmarłych grodziscy funkcjonariusze nie zapomnieli o swoich kolegach spoczywających w grobach. Policjanci odwiedzili groby zmarłych funkcjonariuszy, którzy niegdyś pełnili służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Pamięć o zmarłych kolegach uczcili zapaleniem symbolicznych zniczy i chwilą zadumy.

 3. Zdewastował pizzerię. Zatrzymany 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia

  Grodziscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wszedł na teren jednej z grodziski pizzerii doprowadzając wnętrze lokalu do bardzo poważnej dewastacji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w sobie prawie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Straty wycenia się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Wspólne kontrole antysmogowe Policji wraz z urzędnikami gminy Grodzisk Wielkopolski

  W ramach trwających działań antysmogowych, realizując przy tym zapisy Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Wielkopolskiego, jak również tzw. „uchwały antysmogowej”, grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim prowadzą cykliczne kontrole kotłowni w gospodarstwach domowych z zakresu spalania odpadów i paliw zabronionych do ich stosowania.

 5. Pędził ponad 120 km/h w miejscu zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

  W naszym kraju od kilku już lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Jest to przepis administracyjny, od którego nie ma środków odwoławczych. Ponad to przepis ten został owarunkowany rygorem natychmiastowej wykonalności. Do takiej właśnie sytuacji doszło w minioną sobotę w Rakoniewicach. Jadący ponad 120 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

 6. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 7. Kierowco!!! Początek roku szkolnego

  Przed nami miesiąc wrzesień, a co za tym idzie? Początek nowego roku szkolnego. Na drogach ponownie pojawią się dzieci idące do szkół, jak również z nich wracające. Dlatego też grodziscy policjanci apelują zwłaszcza do rodziców i opiekunów, aby przypomnieli najmłodszym, w jaki sposób należy zachowywać się na drodze.

 8. Groźna kolizja drogowa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

  Do bardzo poważnej kolizji drogowej z udziałem ciężarówki oraz szynobusu doszło w okolicach miejscowości Kąkolewo w gminie Granowo. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym umiejscowionym na delikatnym wzniesieniu, najprawdopodobniej doszło do zawieszenia się pojazdu bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy. Kierowca widząc nadjeżdżający pociąg zdążył w porę uciec. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Uruchomiono komunikację zastępczą, a sprawca kolizji drogowej został ukarany wysokim mandatem karnym.

 9. Podsumowanie tegorocznej edycji akcji "ZNICZ"

  Monitorowanie sytuacji na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych jak i gminnych, dodatkowe patrole w rejonach cmentarzy, to główne zadania, które były realizowane w ramach tegorocznej akcji „ZNICZ 2019”. W działania mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzali groby najbliższych włączyli się również grodziscy policjanci wspierani w szczególności przez strażaków OSP z terenu całego powiatu.

 10. Bezpieczny Dzień Wszystkich Zmarłych

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.