KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ochrona prawna policjantów
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Agresor w rękach grodziskich policjantów. W mieszkaniu ujawniono narkotyki

  Grodziscy policjanci zostali pilnie wezwani na interwencje wobec agresywnego mężczyzny awanturującego się w jednym z mieszkań na terenie Grodziska Wielkopolskiego. 23-latek wybijał szyby i uszkodził drzwi. Na miejscu funkcjonariusze doprowadzili do natychmiastowego obezwładnienia i zatrzymania agresora. W mieszkaniu znaleziono również narkotyki. Policjanci zatrzymali kolejnych troje młodych ludzi.

 2. Grodziskie obchoty Święta Niepodległości oraz Święta Służby Cywilnej

  W Centrum Kultury "RONDO" w Grodzisku Wielkopolskim funkcjonariusze wraz z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim obchodzili lokalne Święto Niepodległości w łączności ze Świętem Służby Cywilnej. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Powiatu Grodziskiego komisarzem Kamilem Sikorskim oraz kadrą kierowniczą podziękowali wszystkim pracownikom Policji za ich oddanie i profesjonalizm w działaniu na rzecz grodziskiej Policji.

 3. Policyjne Mikołajki

  Dzieci grodziskich stróżów prawa wzięły udział w tradycyjnych Mikołajkach. Uroczystość zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów powiatu grodziskiego zgromadziła najmłodszych, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz odebrali prezenty od świętego Mikołaja.

 4. KWP - obchody Święta Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas uroczystości wręczono między innymi awans przedterminowy na wyższy stopień policyjny funkcjonariuszowi z Komisariatu Policji w Rakoniewicach. Pracownik cywilny naszej jednostki został odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Uroczystość, w której uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, była formą uczczenia przez mundurowych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 5. Grodziskie Święto Służby Cywilnej

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pracownicy Policji obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Powiatu Grodziskiego podkomisarzem Kamilem Sikorskim wraz z kadrą kierowniczą podziękowali pracownikom Policji za ich oddanie i profesjonalizm w działaniu na rzecz grodziskiej Policji.

 6. Debata społeczna o bezpieczeństwie w gminie Wielichowo

  W Domu Kultury w Wielichowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu ogólnemu na terenie gminy Wielichowo. Celem spotkania było poznanie opinii, jak i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie wspólnych rozwiązań w zakresie problematyki bezpieczeństwa. Mieszkańcy wspomnianej gminy brali czynny udział w spotkaniu. Tradycyjnie i tym razem nie zabrakło merytorycznych pytań w zakresie ogólnie rozumianego bezpieczeństwa na naszym terenie.

 7. Groził przedmiotem przypominającym broń palną - dostał areszt

  32-letni mężczyzna w trakcie awantury ze znajomymi groził im pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń palną. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu już zarzuty. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 8. Radosne i bezpieczne Święto Niepodległości

  Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbywały się w całym kraju. Podobnie i na terenie powiatu grodziskiego takich obchodów nie zabrakło. W każdej gminie odbywała się uroczystość poświęcona tej wielkiej rocznicy. Grodziscy oraz rakoniewiccy policjanci uczynili wszystko, aby na naszym terenie świętowanie odbyło się w sposób bezpieczny i radosny dla kązdego mieszkańca.

 9. Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej nr 32

  Grodziscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem łącznie trzech pojazdów osobowych zaistniałym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Grodzisk Wielkopolski. Dwie osoby zostały ciężko ranne, natomiast pasażerka jednego z pojazdów, mimo podjętej reanimacji zmarła. Postępowanie w sprawie o wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym poprowadzą policjanci z grodziskiej jednostki Policji pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

 10. Został zatrzymany za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości

  22-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego został zatrzymany przez grodziskich policjantów w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego znajdując się pod wpływem alkoholu. Młody mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Jego kolega, pasażer z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca w chwili zdarzenia miał prawie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.