Policjanci wręczali odblaski - Wiadomości - KPP Grodzisk Wielkopolski

Wiadomości

Policjanci wręczali odblaski

Grodziscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjne skierowane do mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Akcję przeprowadzono w ramach Międzynarodowego „Dnia Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest każdego roku.

30 stycznia br. w godzinach popołudniowych policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili akcje prewencyjną skierowaną do mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Funkcjonariusze w tym dniu rozdali kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju elementów odblaskowych. Działania tego typu są cyklicznie przeprowadzane na terenie całego powiatu grodziskiego.

Na przestrzeni lat wspomniana akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

W Polsce „Dzień Odblasków” odbył się po raz pierwszy 26 stycznie tego roku. Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które zostały wręczone w ramach działań.

„Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.