Uwaga Wypadki

XV Gminny Turniej WIedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

w1W sobotę, 12 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim po raz XV odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jubileusz 15-lecia Turnieju stał się również okazją do wyrażenia słów wdzięczności dla pana Grzegorza Pyty – emerytowanego kierownika ruchu drogowego grodziskiej policji, który zawsze swą wiedzą i doświadczeniem wspierał turnieje od czasów ich powstania.

Patronat nad Gminnym Turniejem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 2 drużyny reprezentujące gimnazja w gminie Grodzisk. Zawodnicy wyłonieni w eliminacjach szkolnych w pierwszej kolejności musieli wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując testy wiedzy o ruchu drogowym.

Następnie, młodzi rowerzyści mieli do pokonania trasę miasteczka ruchu drogowego i tor przeszkód. Ostatnim zadaniem było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, a
III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim
Kolejne miejsca przypadły dla drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe w Kąkolewie oraz w Grąblewie.

W drugiej kategorii, zwyciężyło Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki w postaci akcesoriów rowerowych. Niespodzianką dla drużyn, które zajęły I miejsca w obu kategoriach były rowery ufundowane przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Sędzią głównym zawodów  tradycyjnie od 15 lat był Pan Grzegorz Pyta, który w jubileusz turnieju z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego odebrał specjalne podziękowania.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę podczas Turnieju Powiatowego, który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Wielichowie.