Uwaga Wypadki

13 lipca 2009r.

Plaga nietrzeźwych na drogach powiatu grodziskiego.

Grodzisk Wlkp. woj. wielkopolskiego.

alko1Policjanci w ostatni weekend na drogach powiatu grodziskiego zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących, którzy wsiadając do pojazdu zapomnieli, że na dwóch „gazach” kierować im nie wolno.

W dniu 10.07.2009r. w samo południe  na ulicy Słowackiego w Grodzisku Wlkp. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów  Henryka W. lat 39 ( zam. G. pow. grodziski ) oraz Macieja W. lat 25 (zam. G. pow. grodziski ). Podczas sprawdzania dokumentów mundurowi ustalili, że bracia wsiadając na rowery, a następnie nimi kierując zapomnieli o jednej podstawowej zasadzie „pijesz nie kierujesz”. Podane  urządzenie kontrolno pomiarowe wykazało u starszego z braci  0,95 mg/l  alkoholu ( tj. 1,99 promila alkoholu w organizmie ), natomiast u młodszego mniej doświadczonego w piciu alkoholu  poziom stężenia alkoholu  określony został na poziomie sięgającym  przeszło 2.30 alkoholu w organiźmie. Kierującym za jazdę rowerem w stanie  nietrzeźwości grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

W dniu 10.07.2009r o godz. 19.40 w miejscowości Grąblewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 25 letniego mieszkańca tej miejscowości. Wynik badania urządzeniem pomiarowym wykazał 0,15 mg/l (tj. 0,31  promile alkoholu w organiźmie). Kierujący za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przez Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara grzywny albo kara aresztu.

W dniu 10.07.2009r o godz.20.00 policjanci z Grodziska  na ulicy Dolnej w Grodzisku Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem  Henryka Z. lat 55 (zam. G. pow. grodziski ). Wymieniony w trakcie sprawdzania danych personalnych miał problem z równowagą co wskazywało na spożywanie alkoholu. Badanie alcotestem wykazało u kierującego rowerem przeszło 2,6 promile alkoholu w organiźmie. Teraz za swój nie odpowiedzialny czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara pozbawienia wolności do jednego roku.

W dniu 10.07.2009r o godz. 19.50 w miejscowości Grodzisk Wlkp. na ulicy Wiśniowej  zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów został kierujący rowerem 25 letni mieszkaniec Zdroju . Funkcjonariusze co do stanu trzeźwości zatrzymanego nie mieli żadnych wątpliwości gdyż poziom stężenia alkoholu w jego organiźmie po nadmuchaniu określony został na poziomie 0,99 mg/l (tj.2,07 promila alkoholu w organiźmie). Za tak poważne naruszenie prawa, ustawodawca przewiduje karę do jednego roku pozbawienia wolności.

W dniu 11.07.2009r o godz. 19.00 w miejscowości Wolkowo  policjanci z Grodziska Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego rowerem 46 letniego mieszkańca tej miejscowości. Funkcjonariusze co do stanu trzeźwości zatrzymanego nie mieli żadnych wątpliwości gdyż poziom stężenia alkoholu w jego organiźmie po nadmuchaniu określony został na poziomie 0,30 mg/l (tj.0,63 promila alkoholu w organiźmie). Ustawodawca za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do jednego roku pozbawienia wolności.

W dniu 11.07.2009r. o godz. 20:10 policjanci z Rakoniewic kontrolując ruch kołowy na ulicy Ogrodowej w Grodzisku Wlkp. zatrzymali 26-letniego mieszkańca tej miejscowości kierującego samochodem m-ki Ford Mondeoo. Wymieniony podczas kontroli nie okazał się dowodem rejestracyjnym pojazdu oraz  nie posiadał przy sobie obowiązkowej składki OC. Ponadto badanie alkotestem nie pozostawiło cienia wątpliwości – mężczyzna był nietrzeźwy. Poziom stężenia alkoholu w jego organizmie określony został na poziomie 1,35 mg/l (2,83 promila alkoholu w organiźmie) Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat A + B . Ustawodawca za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 12.07.2009r o godz. 20.50 na drodze publicznej pomiędzy miejscowością Grodzisk Wlkp., a miejscowością Młyniewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą rowerem 39 letnią mieszkankę miejscowości Młyniewo . Funkcjonariusze co do stanu trzeźwości zatrzymanej nie mieli żadnych wątpliwości gdyż poziom stężenia alkoholu w jego organiźmie po nadmuchaniu określony został na poziomie 0,77 mg/l (tj.1,16 promila alkoholu w organiźmie). Za tak poważne naruszenie prawa, ustawodawca przewiduje karę do jednego roku pozbawienia wolności.

W dniu 13.07.2009r o godz. 00.40. policjanci z Grodziska Wlkp. w miejscowości Zdrój zatrzymali do kontroli drogowej  25 letniego mieszkańca miejscowości Gnin. Funkcjonariusze podając do nadmuchania urządzenie kontrolno pomiarowe byli pewni, że kierujący samochodem Nisan Micra jest w stanie nietrzeźwości. Wynik badania daleki był od obowiązujących norm, gdyż mężczyzna  wydmuchał przeszło 0.80 promila alkoholu w organiźmie. W tym przypadku nie było mowy o zatrzymaniu prawa jazdy, gdyż po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący uprawnień do kierowania pojazdami nie posiada. To tylko jeden z przykładów bezmyślności kierowcy, którzy nie zdają sobie sprawy z faktu, że ryzykują utratą życia nie tylko swojego, ale także innych uczestników ruchu. Za swój nie odpowiedzialny czyn  odpowie przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W dniu 13.07.2009r. o godz. 02:00 policjanci z Grodziska Wlkp. kontrolując ruch kołowy na trasie Grodzisk Wlkp. – Młyniewo  zatrzymali do kontroli drogowej Marcina R lat 26 ( zam. M. pow. grodziski), który kierował samochodem m-ki Fiat 126p. W tym przypadku nie było mowy o zatrzymaniu prawa jazdy, gdyż po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący uprawnień do kierowania pojazdami nie posiada.  Ponadto badanie alkotestem nie pozostawiło cienia wątpliwości – mężczyzna był nietrzeźwy. Poziom stężenia alkoholu w jego organizmie określony został na poziomie 0,34 mg/l (0,71 promila alkoholu w organiźmie) Kierujący za jazdę po pijanemu odpowie przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony