Policjanci po służbie...

Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji X-lecia utworzenia Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu

000turniej_konwjcup2016W Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim już po raz 9 odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu „KONWOJóWKA 2016”. W tym roku rozgrywkom towarzyszyła wyjątkowa okazja, gdyż Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu obchodzi 10 rocznicę jego powstania. Grodziscy policjanci, w tym roku znaleźli się tuż za podium.
 
 
 
 
 
 
W turnieju 9 kwietnia br. udział wzięło 16 drużyn, zarówno przedstawicieli naszego środowiska jak i innych służb mundurowych oraz przedstawicieli środowisk samorządowych. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński oraz Starosta Grodziski pan Mariusz Zgaiński. Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dokonał Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu mł. insp. Rafał Pastusiak wraz ze Starostą Grodziskim Mariuszem Zgaińkim oraz Zastępcą Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotrem Hojanem. Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach końcowa kwalifikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – Komenda Miejska Policji  w POZNANIU.

II miejsce – STAROSTWO POWIATOWE GRODZISK WLKP.

III miejsce – IPA POZNAŃ.

IV miejsce – Komenda Powiatowa Policji w GRODZISKU WLKP.

q111

 Organizatorzy turnieju wyróżnili również:

1. Najlepszy strzelec – PAWEŁ DZIÊCIOŁ (Starostwo Powiatowe Grodzisk Wlkp.).

2. Najlepszy bramkarz – MAKSYMILIAN POKORA (KMP w Poznaniu).

3. Najstarszy zawodnik turnieju – JANUSZ SZEL¡GOWSKI (KPP w Turku).

4. Puchar FER PLAY – DRUŻUNA "TEMIDA POZNAŃ".

Z uwagi na fakt, iż organizatorem turnieju był Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu wyłoniono również najlepszą drużynę tegoż wydziału. Została nią reprezentacja SEKCJI POLICJI S¡DOWEJ WYDZIAŁU KONWOJOWEGO KWP W POZNANIU. Natomiast najlepszym zawodnikiem Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu został MATEUSZ BUDZYŃSKI.

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, który w imieniu Komendanta wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Konrad Chmielewski. Za zajęcie drugiego miejsca wręczono Puchar, który ufundował Burmistrza Grodziska Wlkp. natomiast na trzecie miejsce Puchar, którego fundatorem był Starosta Grodziski. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Grodziska Wlkp., Starostę Grodziskiego oraz innych fundatorów. Najlepsza drużyna z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu otrzymała Puchar Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu.            

Specjalne podziękowania za organizację i zaangażowanie w przygotowanie turnieju w formie Pucharu otrzymał Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu mł. insp. Rafał Pastusiak. Na ręce naczelnika specjalne życzenia z okazji X-lecia funkcjonowania wydziału od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Trawińskiego przekazał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Konrad Chmielewski.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkim uczestnikom za emocjonujące mecze. Kibicom dziękujemy za kulturalny doping. Do zobaczenia za rok.

q222
q333
q444
q555
q666
q777
q888
turniej_konwjcup2016_-_kopia