XXII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

Data publikacji 17.04.2023

W sobotę w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie odbył się konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział reprezentację szkół z Rakoniewic, Łąkiego, Konojadu, Wielichowa oraz Grodziska Wielkopolskiego.

15.04.br. uczniowie Szkół Podstawowych z powiatu grodziskiego wzięli udział w XXII Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej podzielony jest na dwie grupy wiekowe 10-12 lat oraz powyżej 12 lat.

Konkurs był dla dzieci dużym wyzwaniem, ponieważ składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie rozpoczęli konkurs od testu wiedzy ze znajomości przepisów drogowych. Następnie zmierzyli się z cześcią praktyczna turnieju, była to: jazda na rowerze po torze przeszkód oraz poruszanie się po miasteczku ruchu drogowego.

Podczas zmagań nie mogło zabraknąć elementów pierwszej pomocy, gdzie uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na wylosowane pytania oraz zademonstrować umiejętności praktyczne.

Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą.

W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat zajęte miejsca prezentowały się następująco:

I miejsce – zajęła drużyna z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Łąkim,

II miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Konojadzie,

III miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.,

IV miejsce – drużyna ze szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat miejsca na podium wyglądały następująco:

I miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie,

II miejsce–zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Konojadzie,

III miejsce–zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Rakoniewicach,

IV miejsce-zajęła drużyna ze szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie.

W indywidualnej klasyfikacji najlepszym uczestnikiem konkursu w grupie młodszej został Kamil Józefczak, a w grupie starszej Dawid Balcerek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na wojewódzkim etapie konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.