Grodziscy policjanci na "VII Powiatowym Festiwalu Zawodów" - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Grodziscy policjanci na "VII Powiatowym Festiwalu Zawodów"

Data publikacji 21.11.2019

Grodziscy funkcjonariusze wzięli udział w VII edycji „Festiwalu Zawodów” powiatu grodziskiego. Swego rodzaju „targi pracy” tradycyjnie odbyły się w Grodziskiej Hali Sportowej. Od lat organizatorem tego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. Na Festiwalu Zawodów swoje stanowiska wystawiły służby Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, jak również firmy oraz duże i małe przedsiębiorstwa działające na terenie Wielkopolski.

20 listopada 2019 r. grodziscy policjanci wzięli udział w kolejnej edycji „Festiwalu Zawodów”, który odbył się w Grodziskiej Hali Sportowej. Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim reprezentowali: asp. Anna Jóśkowiak, kom. Kamil Sikorski oraz pracownicy z Zespołu Kadr i Szkolenia pani Paulina Wilczyńska oraz pani Monika Papierz.

W organizowanym przedsięwzięciu udział wzięło ponad 800 uczniów ze szkół z Granowa, Grodziska Wlkp., Ptaszkowa, Kamieńca, Konojadu, Strykowa, Stęszewa, Jabłonnej, Wielichowa, Ruchocic, Rakoniewic, Rostarzewa, Buku, Bukowca oraz Opalenicy. Rozpoczęcie odbyło się w towarzystwie marszowego wejścia uczniów z klas mundurowych, którzy złożyli meldunek pani dyrektor Annie Matysiak.

Uczniom oraz przybyłym gościom zaprezentowane zostały stoiska przedsiębiorców, firm, instytucji pozarządowych oraz służb mundurowych: Policji – Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, Straży Pożarnej – Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wielkopolskim, żołnierzy z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, żołnierzy z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Nowego Tomyśla. Celem zorganizowania tego przedsięwzięcia było przedstawienie ofert pracy i perspektyw dla młodzieży, promowanie edukacji oraz poznania możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wszyscy, którzy odwiedzili festiwal, mogli zapoznać się z bogatą ofertą doradczą jak i szkoleniową instytucji państwowych, firm prywatnych oraz agencji, specjalizujących się w różnych formach wsparcia dla poszukujących pracy.

Na stanowisku Policji tegoroczni maturzyści mogli zapoznać się z procedurami przyjęć do służby w Policji, przepisami normującymi przebieg zawodowej służby policyjnej oraz poszczególnymi etapami rekrutacji do służby. W tle wyświetlany był film pokazujący na czym polega praca policji i czym zajmuje się Policja. Dostępne były broszury ,,jak zostać policjantem”, kwestionariusze oraz ulotki.

Festiwal stał się również znakomitą okazją do szerzenia elementarnych zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem w gronie najmłodszego pokolenia cieszyła się maskotka Wielkopolskiej Policji - Sierżant Pyrek.