Podsumowanie tegorocznej edycji akcji "ZNICZ" - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Podsumowanie tegorocznej edycji akcji "ZNICZ"

Data publikacji 04.11.2019

Monitorowanie sytuacji na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych jak i gminnych, dodatkowe patrole w rejonach cmentarzy, to główne zadania, które były realizowane w ramach tegorocznej akcji „ZNICZ 2019”. W działania mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzali groby najbliższych włączyli się również grodziscy policjanci wspierani w szczególności przez strażaków OSP z terenu całego powiatu.

Ze względu na nasilony ruch na naszych drogach, w tym okresie szczególnie dużo zadań przypadło funkcjonariuszom Ogniwa Ruchu Drogowego. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do Grodziska Wielkopolskiego. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci są przewożone w prawidłowy sposób.

W okresie od 31 października do 3 listopada 2019 roku grodziscy funkcjonariusze odnotowali łącznie 11 kolizji drogowych, przebadali ponad 140 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tegorocznej edycji akcji „ZNICZ” na terenie powiatu grodziskiego nie odnotowano pijanych kierowców. Ponad 100 kontroli drogowych, wśród których ujawniono ponad 70 wykroczeń. Trzech kierowców straciło prawa jazdy z uwagi na rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W czasie trwających działań akcji „ZNICZ” na drogach miasta i powiatu grodziskiego nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego, a żaden z kierujących nie odniósł poważniejszych obrażeń.