Groźna kolizja w Granowie - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja w Granowie

Data publikacji 15.10.2018

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w miejscowości Granowo na drodze krajowej nr 32. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra na prostym odcinku drogi najechał na tył koparki marki Cat. Kierowca opla z podejrzeniem złamania ręki oraz wstrząśnienia mózgu został przewieziony do jednego z podpoznańskich szpitali. Przez kilkanaście minut droga krajowa była w tym miejscu nieprzejezdna. Policjanci wspólnie ze strażakami wprowadzili ruch wahadłowy.

12 października ok. godz. 18:50 na drodze krajowej nr 32 w miejscowości Granowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachował należytej odległości od pojazdu go poprzedzającego doprowadzając tym samym do najechania na tył koparki marki „Cat”. Kierowca opla z podejrzeniem urazu głowy w postaci wstrząśnienia mózgu został przewieziony do jednego z podpoznańskich szpitali. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Czynności wyjaśniające w powyższej sprawie poprowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.