Tegoroczny finał kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tegoroczny finał kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Data publikacji 11.10.2018

Grodziscy policjanci wraz uczniami Szkół Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych z terenu gminy Grodzisk Wlkp. od kilkunastu lat są realizatorami ogólnopolskiej kampanii Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”. W trakcie trwania tegorocznej akcji uczniowie wykazali się ogromną wiedzą podczas konkursów indywidualnych, w których nie bez znaczenia ważną rolę odgrywał głos grodziskich policjantów zajmujących się na co dzień profilaktyką wśród osób nieletnich.

10 października br. w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”. W uroczystościach udział wzięli: Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinsp. Roma Figaszewska wspólnie z policjantką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń mł. asp. Anną Jóśkowiak. Dyrektorzy grodziskich szkół oraz pani Naczelnik Wydziału Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej Ilona Nowak – Białek, uczniowie laureaci konkursu z szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski.

Wiceburmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan wręczając nagrody  serdecznie podziękował przewodniczącej komisji, uczniom Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych za zaangażowanie, wychowawcom, policjantom za merytoryczne przygotowanie młodzieży do prowadzonej od kilku lat kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Poprzez prowadzenie takich działań, jak podkreślił Wiceburmistrz zwiększa się świadomość młodzieży jakim zagrożeniem dla życia codziennego są używki począwszy od papierosów po alkohol, narkotyki, kończąc na dopalaczach.