Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z psem służbowym do najmłodszych. Policyjne odwiedziny w Bielawach

Data publikacji 08.10.2018

Przewodnik Psa Służbowego wraz z policjantami ds. profilaktyki wybrali się do Bielaw w gminie Granowo, aby odwiedzić najmłodsze pokolenie bielawskiego przedszkola. Za każdym razem takie spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci ponieważ głównymi ich bohaterami był piesek „Kuki” od lat służąca w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Dzieci podczas trwającego spotkania uczyły się jak postępować w kontaktach z nieznajomym zwierzęciem.

8 października br. grodziscy policjanci na czele z asp. Norbertem Gabryelczykiem – Przewodnikiem Psa Służbowego grodziskiej jednostki Policji uczestniczyli w spotkaniu skierowanym bezpośrednio do dzieci w wieku przedszkolnym. Maluszkom przekazano kilka ważnych porad i wskazówek prewencyjnych dotyczących ich  bezpieczeństwa. Największą radością dla uczestniczących dzieci była możliwość bliższego poznania się z pieskiem policyjnym. Dzieci nauczyły się przyjmowania bezpiecznych postaw w razie ataku, ale i również prawidłowego zachowania się w kontaktach z nowo poznanym pieskiem. Dzieci nie kryły szczerej radości zwłaszcza przy pokazie pieskiej zabawy.

Grodziscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania prewencyjne z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu grodziskiego.