Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 29.09.2018

Rakoniewiccy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w grupach "0" realizując założenia prewencyjnego programu "Bezpieczna droga do szkoły" Funkcjonariusze przekazali najmłodszym szereg elementarnych zasad jak bezpiecznie poruszać się w okolicach jezdni będąc w drodze do szkoły i z powrotem.

W minionym tygodniu realizując założenia prewencyjne rakoniewiccy policjanci spotkali się z dziećmi w grupach "0" w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach. "Syrenki", Niedźwiadki" oraz "kreciki" dowiedziały się od policjantów jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w fotelikach jak również o korzystaniu z wszelkiego rodzaju elementów odblaskowych. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu zadając policjantom wiele ciekawych pytań.

Wrzesień to czas odwiedzin funkcjonariuszy w szkołach, aby z potrzebnymi dla bezpieczeństwa informacjami dotrzeć do jak największej rzeszy młodego pokolenia w gminie Rakoniewice.