Pożar w Komendzie - ćwiczenia ewakuacji - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar w Komendzie - ćwiczenia ewakuacji

Data publikacji 27.09.2018

Służby ratunkowe Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadziły ćwiczenia w grodziskiej jednostce Policji. Zarządzono ewakuację wszystkich osób znajdujących się w budynku. Tego typu ćwiczenia to realizacja standardowych procedur związanych z bezpieczeństwem. Każda symulacja akcji ratunkowej pozwala wszystkim funkcjonariuszom na zgłębienie i udoskonalenie własnych umiejętności.

27 września o godz. 10:00 na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczęły się działania mające na celu przećwiczenie pewnych zachowań w sytuacjach powodujących bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Wykład dotyczący udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej rozpoczął zaplanowany cykl dzisiejszych działań.

Policjanci zaprosili do udziału klasę mundurową z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie wraz z pracownikami Komendy się na czas trwających ćwiczeń zostali pozorantami. Całość ewakuacji oraz ratowanie osób pozorujących utknięcie w budynku przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

Wiedza oraz zdobyte doświadczenie przez obecną młodzież podczas tegorocznych ćwiczeń z pewnością na długo pozostanie w ich głowach. Wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z mundurem. Każda  więc okazja bliższego zapoznania się ze specyfiką służby funkcjonariuszy, którzy każdego dnia podejmują trudy  ratowania ludzkiego życia to dla nich dar bezcenny.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...