Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z Grodziską Grupą PaT

Data publikacji 23.11.2017

W Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie z młodzieżą należącą do Grodziskiej Grupy PaT, czyli Ogólnopolskiego Programu Prewencyjnego Komendy Głównej Policji pod nazwą „Profilaktyka, a Ty”. Nowe twarze, które pojawiły się na spotkaniu inaugurującym kolejny rok akademicki zapoznały się z planem przedsięwzięć na przyszły rok oraz dowiedziały się na czym polega przynależność do Grupy PaT.

Grodziscy policjanci realizują wspomniany program od 2015 roku. To wtedy na terenie Grodziska Wielkopolskiego została utworzona Grupa składająca się z uczniów grodziskich oraz wielichowskich. Grupą od momentu jej utworzenia opiekuje się podkom. Kamil Sikorski z grodziskiej jednostki Policji. Młodzi grodziszczanie dzięki realizacji tego programu stali się automatycznie ambasadorami mody na życie wolne od uzależnień. Największą siłą tej grupy jest przekaz rówieśniczy za pomocą różnego rodzaju talentów, zwłaszcza talentów teatralnych, recytatorskich, śpiewaczcyh, czy tancerskich. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności.

Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji.  Grodziska Grupa Pat ma na swoim koncie między innymi kilka występów teatralnych promujących zdrowe życie bez uzależnień, działania społeczne na rzecz rodzin potrzebujących, udział w spotkaniu kilku tysięcy młodych „patowiczów” w Warszawie na Stadionie Narodowym oraz udział w II Zlocie PaTportów w Wolsztynie. Grodziska Grupa Pat liczy sobie  około 50 osób.

Co to jest PaT?

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”: a, co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień? W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.

Autorem programu jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego).

Program realizuje Zespół Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji poprzez Impresariat PaT w Warszawie.

PaT to program:

- mody na życie bez uzależnień;

- profilaktyki rówieśniczej;

- dobrych wiadomości, a nie protestów;

- zaproszeń, a nie wykluczeń;

- destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej;

- bez nagród i działania za coś;

- nie robienia co się chce ale odpowiedzialności za siebie i innych.  

PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji.

PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!

Główni partnerzy programu PaT:

  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poprzez program "Razem bezpieczniej"

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej poprzez program "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

  • Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej

  • Rzecznik Praw Dziecka

  • Straż Graniczna

  • Zarząd Główny NSZZ Policjantów

  • Miesięcznik „POLICJA 997”

Powrót na górę strony