Wzmożone kontrole ruchu drogowego - Wiadomości - KPP Grodzisk Wielkopolski

Wiadomości

Wzmożone kontrole ruchu drogowego

W związku z ostatnimi wydarzeniami w ruchu drogowym, jakie miały miejsce w okolicach miejscowości Rostarzewo w powiecie grodziskim, policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości na tym odcinku. Mimo tak wielu kolizji i wypadków drogowych, o których tak często się mówi, niektórzy kierowcy w dalszym ciągu mają za nic obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

W minionym czasie na odcinku drogi pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem doszło do kilku zdarzeń drogowych, w którym przede wszystkim ucierpieli ludzie. Policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rakoniewicach prowadzą wzmożone kontrole prędkości na drodze krajowej nr 32, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka drogi łączącego te dwie miejscowości. Jak się okazuje, na przestrzeni zaledwie kilku dni, w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy nagminnie łamią prawo na drodze.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim za pośrednictwem kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego wystąpił z pismem do Zarządcy Drogi uwzględniając w nim prośbę o zmianę oznakowania na odcinku drogi przed wjazdem do miejscowości Rostarzewo od strony Rakoniewic.

Przez najbliższe dni należy spodziewać się częstszych takich kontroli policyjnych w zakresie przestrzegania przez kierowców elementarnych zasad prawa ruchu drogowego.