Wypadek drogowy pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem - Wiadomości - KPP Grodzisk Wielkopolski

Wiadomości

Wypadek drogowy pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem

Pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo na drodze krajowej nr 32 doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych. Samochodami podróżowały 3 osoby, które z poważnymi obrażeniami przetransportowane zostały do poszczególnych szpitali. Droga krajowa nr 32 na odcinku Rakoniewice – Rostarzewo przez około 4 godziny była wyłączona z ruchu, policjanci wszystkich kierowców kierowali na objazdy. Okoliczności i szczegóły tego wypadku będą wyjaśniali funkcjonariusze z grodziskiej jednostki Policji.

17 lutego br. kilka minut po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Według wstępnych ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że podczas manewru wymijania się obu pojazdów, z nieustalonych jak dotąd przyczyn doszło do ich zderzenia czołowego lewymi narożami. Samochody biorące udział w zdarzeniu to pojazdy marki Ford Mondeo oraz VW Golf. Siła uderzenia doprowadziła, że jeden z pojazdów zawisł na barierkach ochronnych. Samochodami podróżowały 3 osoby. Wszystkie zostały przetransportowane do poszczególnych placówek medycznych. 31-letnia pasażerka Forda Mondeo śmigłowcem została przewieziona do jednego z podpoznańskich szpitali. Kierująca pojazdem osobowym marki VW Golf to 61-letnia mieszkanka Poznania. Fordem Mondeo kierował 60-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Według wstępnych opinii lekarzy mówi się o wielu obrażeniach ciała w postaci złamań oraz obrażeń wewnętrznych. Poszkodowani znajdują się pod stałą opieką lekarzy.

Przez około 4 godziny droga krajowa nr 32 na tym odcinku była wyłączona z ruchu. Policjanci kierowali objazdami przez miejscowości Wielichowo lub Jabłonna w kierunku na Wolsztyn.

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych. Sporządzili dokumentację ze szczegółowych oględzin miejsca wypadku, jak również samych pojazdów. Wykonali dokumentację fotograficzną, szkice oraz wymiary wszystko po to, aby w najbliższym czasie móc wyjaśnić przyczyny, jak i okoliczności tego wypadku.