Groźnie wyglądająca kolizja na K-32 - Wiadomości - KPP Grodzisk Wielkopolski

Wiadomości

Groźnie wyglądająca kolizja na K-32

16 lutego br. w miejscowości Rostarzewo na drodze krajowej nr 32 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na kierującego samochodem marki Audi A8, który chciał skręcić w lewo na drogę gruntową. Doszło do zderzenia bocznego, gdzie na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Kierowcy byli trzeźwi, jednakże sprawca kolizji będzie musiał ponieść stosowne konsekwencje prawne.

Do zdarzenia doszło 16 lutego br. ok. godz. 19:50 w miejscowości Rostarzewo na drodze krajowej nr 32. Przez około 20 min ruch był wstrzymany, później wszystko wróciło do normy. Jak ustalili policjanci będący na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Najechał na kierującego pojazdem marki Audi A8, 33-letniego mieszkańca Rostarzewa, który w tym momencie podejmował manewr skrętu w lewo chcąc zjechać na drogę gruntową. Nie zdążył jednak opuścić drogi krajowej ponieważ w bok jego samochodu uderzył kierowca Audi.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego ostatecznie okazało się, że uczestnicy mają ogólne potłuczenia ciała. Zakwalifikowana kolizja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy wobec sprawcy, jak również do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie.