Kolizja z dzikiem - bądźmy czujni! - Uwaga Wypadki - KPP Grodzisk Wielkopolski

Uwaga Wypadki

Kolizja z dzikiem - bądźmy czujni!

wypadek_baroniaKierujący samochodem osobowym marki Dacia Duster na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym jadąc w kierunku miejscowości Błońsko najechał na przebiegającego przez jezdnię dzika. W momencie uderzenia w zwierzynę, kierowca  zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. To zdarzenie przypomina nam - kierowcom - aby w momencie przejeżdżania w okolicach obszarów leśnych zachować szczególną ostrożność. Niejednokrotnie tego typu spotkania ze zwierzyną leśną kończą się tragedią.

 

25 października br. około godz. 20:45 na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy miejscowościami Barłożnia, a Błońsko w powiecie grodziskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Dacia Duster na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym jadąc w kierunku miejscowości Błońsko najechał na przebiegającą przez jezdnię dziką zwierzynę. W momencie uderzenia w dzika, kierowca 35-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.  Mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala. Na szczęście - jak wynika z opinii lekarzy - skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinkach zalesionych. Znajdujemy się obecnie w sezonie polowań na zwierzynę leśną, więc mimo woli zwiększa się tym samym "ruch" w lesie. Niejednokrotnie może to powodować zwiększenie aktywności zwierzyny leśnej przebiegającej przez nasze drogi.

Fotografie zamieszczono dzięki uprzejmości portalu internetowego "naszawielkopolska.pl"

wypadek_baronia
wypadek_baronia_1