Wypadek drogowy przy ul. Kościańskiej - Uwaga Wypadki - KPP Grodzisk Wielkopolski

Uwaga Wypadki

Wypadek drogowy przy ul. Kościańskiej

11Grodziscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło przy ulicy Kościańskiej w Grodzisku Wielkopolskim. W wyniku czołowego zderzenia osobówki z ciągnikiem siodłowym TIR śmierć na miejscu poniosła 48-letnia kobieta. Droga wojewódzka w kierunku na Kościan przez kilka godzin była nieprzejezdna. Policjanci kierowali objazdami.  

 

 

 

W niedzielę 4 września około godziny 16:45 do grodziskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika siodłowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Mercedes – Benz klasy A jadąc w kierunku na Kościan, z nie wyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas drogi doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym typu TIR. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 48-letnia mieszkanka gminy Kościan. Kierowca z ciężarówki był trzeźwy, natomiast od denatki została pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu pracowali między innymi policjanci z grodziskiej drogówki w obecności prokuratora. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze pionu prewencji, którzy przez kilka godzin kierowali przejezdnych kierowców na wyznaczone objazdy.

Szczegóły tego zdarzenia będą badali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej.

1a
22
33
44