Uwaga Wypadki

XVI Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

p011 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XVI Turniej  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 4-osobowe drużyny ze szkół podstawowych i 3 osobowe z gimnazjów gminy Grodzisk Wielkopolski. Zwycięzcami, którzy będą reprezentować swoją szkołę w finale powiatowym w Wielichowie będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz gimnazjaliści z Grodziska Wielkopolskiego.

W pierwszym etapie uczniowie pisali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie jeździli rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego- pokonywali tor przeszkód, a także wykonywali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespoły osiągnęły bardzo dobre wyniki, pokazując, że znają zasady ruchu drogowego i potrafią zastosować je w praktyce. W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Grzelczak Jagoda, Piskorek Emilia, Łajs Marceli i Grzegorz Nowak. Opiekunem drużyny jest pani Joanna Stempin.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Grodziska Wlkp. w składzie: Patrycja Kubale, Wojciech Bobrowicz, Mateusz Kopaszewski. II miejsce zajęło Gimnazjum z Zespołu Szkół w Ptaszkowie. Kolejne miejsca ze szkół podstawowych zajęły następujące drużyny: II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 z Grodziska Wlkp., III miejsce Szkoła Podstawowa z Grąblewa.

Wszystkie drużyny otrzymały  dyplomy, a zawodnicy nagrody rzeczowe. Wśród uczestników zostały wylosowane także,   2 rowery górskie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju  jako Sędzia Główny czuwał pan Grzegorz Pyta oraz aspirant sztabowy Tomasz Górny, sierżant sztabowy  Sebastian Kahla i sierżant sztabowy Mariusz Knopik.

Uczestników turnieju witali, a potem nagradzali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki, Prezes GS  Mirosława Szpot oraz Dyrektorzy szkół gminy Grodzisk Wlkp.

Na zakończenie turnieju w pokazie tanecznym wystąpił szkolny zespół „Jedynka”.