Szkolne pogadanki o bezpieczeństwie - Prewencja - KPP Grodzisk Wielkopolski

Szkolne pogadanki o bezpieczeństwie

kk22Policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej w Kąkolewie. Podczas spotkań w klasach 0, 1-3 oraz 4-6 prowadziły pogadanki w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracały uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.


 
 
 
24 października br. policjantki z grodziskiej jednostki Policji odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła". W czasie prowadzonych spotkań, dla klas 0,1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej funkcjonariusze zwracali dzieciom szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach do tego nie wyznaczonych. Sygnalizowali również, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odblask – choćby zawieszony na tornistrze, czy rękawie kurtki.
 
Omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji został także omówiony problem cyberprzestępczości oraz zagrożenia wynikającego z nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Uczniowie obejrzeli krótkie bajki z morałem - ,,Owce w sieci", pt. ,,Papla" i ,,Tajemniczy Przyjaciel". Bajki te w prosty sposób ukazują dzieciom zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami obcymi, umieszczaniem zdjęć w Internecie oraz podawaniem swoich danych osobowych.
 
Podczas prelekcji dzieci zapoznały się z pracą Policji, umundurowaniem oraz wyposażeniem. Poruszany został również temat agresji i przemocy w szkołach wśród uczniów. Policjantki nakreśliły podstawowe zasady zachowania w społeczeństwie. Uczniowie szkół brali czynny udział w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań.
kk11
kk22