Bezpiecznie to wiedzieć i znać - cykliczne spotkania profilaktyczne z dziećmi

3Policjanci ds. profilaktyki społecznej wspólnie z przewodnikiem psa służbowego oraz przedstawicielami Fundacji Banku Zachodniego WBK spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Konojedzie. Prelekcje o bezpieczeństwie zostały przeprowadzone w oparciu o wojewódzki program prewencyjny pod nazwą „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

 

 

Od początku października grodziscy policjanci rozpoczęli cykliczne spotkania z dziećmi uczęszczającymi do szkół podstawowych. W minionym czasie policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z przewodnikiem psa służbowego we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK przeprowadzili prelekcję skierowaną do dzieci z klas II, gdzie przy pomocy prezentacji multimedialnej zaznajomili dzieci z rodziną ,,Finansiaków".  Prezentacja pomogła uczestnikom wyjaśnić co to są pieniądze, gdzie zazwyczaj są trzymane, na co je wydajemy, co to jest bank i w ogóle skąd się biorą pieniądze. Dzieci dyskutowały oraz wyrażały swoje opinie na ten temat.

Obecnym na spotkaniu dzieciom policjanci mówili zagadnienia związane z poznawaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas choćby prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, tak aby dzieci zdawały sobie sprawę z zagrożeń wynikających z nagłych wtargnięć na drogę. Przewodnik psa służbowego nauczył dzieci jak postępować w kontaktach z przypadkowo napotkanymi zwierzętami. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał w prezencie element odblaskowy.

1
2
4