Finał kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - Prewencja - KPP Grodzisk Wielkopolski

Finał kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

dsc_0006Grodziscy policjanci wraz uczniami Szkół Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych z terenu gminy Grodzisk Wlkp. od kilkunastu lat są realizatorami ogólnopolskiej kampanii Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”. W trakcie trwania tegorocznej akcji uczniowie wykazali się ogromną wiedzą podczas konkursów indywidualnych, w których nie bez znaczenia był głos grodziskich policjantów zajmujących się na co dzień profilaktyką wśród nieletnich.

 

W minionym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”. W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinspektor Piotr Papież wraz z policjantkami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Dyrektorzy grodziskich szkół oraz pani Naczelnik Wydziału Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej Ilony Nowak – Białek, uczniowie laureaci konkursu z szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wręczając nagrody  serdecznie podziękował przewodniczącej komisji, uczniom Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych za zaangażowanie, wychowawcom, policjantom za merytoryczne przygotowanie młodzieży do prowadzonej od kilku lat kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Poprzez prowadzenie takich działań podkreślił Burmistrz zwiększa się świadomość młodzieży jakim zagrożeniem dla życia codziennego są używki począwszy od papierosów po alkohol, narkotyki, kończąc na dopalaczach.
dsc_0047
dsc_0006
dsc_0049