Zakładka policyjna

Grodziscy policjanci nagrodzeni za dotychczasową służbę

q6_-_kopiaKomendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów uhonorowali grodziskich kryminalnych za dotychczasową służbę. Na terenie Sali Odpraw Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim Przewodniczący podinspektor Andrzej Szary osobiście podziękował policjantom za włożony trud i pracę nad sprawą, dzięki której doprowadzili do wykrycia czterech sprawców, którzy dokonali łącznie 21 kradzieży aut z terenu powiatu grodziskiego.

 

6 czerwca o godzinie 12:00 w Sali Odpraw grodziskiej Policji rozpoczęła się uroczystość nagrodzenia policjantów pracujących nad wspomnianą sprawą. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu inspektor Tomasz Trawiński na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim inspektora Dariusza Rusinka postanowił wyróżnić czterech grodziskich policjantów pionu kryminalnego nagrodą finansową za dotychczasową służbę. Z podobnym wnioskiem Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim zwrócił się do Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów w Poznaniu. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Podinsp. Andrzej Szary w imieniu całego Zarządu Wojewódzkiego osobiście podziękował policjantom za dobrą pracę oraz wręczył im ufundowany przez „związki” sprzęt informatyczny. Jak wszyscy wiemy, dobrego sprzętu nigdy nie za dużo, tak więc nowo zakupiony komputer będzie od dziś wspomagał pracę grodziskich kryminalnych. W uroczystości udział wzięli między innymi Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim - komisarz Krzysztof Krawczyk, kolega Dariusz Żak z ZW NSZZ Policjantów w Poznaniu, policjanci, naczelnicy wydziałów, pracownicy cywilni oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Grodzisku Wielkopolskim - asp. sztab. Leszek Spychała.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim powtórzył raz jeszcze swoje wyrazy uznania za pracę jaką włożyli jego policjanci w rozwiązaniu tej sprawy doprowadzając do wykrycia sprawców kradzieży 21 samochodów. Insp. Dariusz Rusinek wyraził również swoje szczere podziękowania dla Przewodniczącego Andrzeja Szarego za okazaną pomoc grodziskiej jednostce, podkreślając fakt, że ta bardzo dobra, wieloletnia współpraca ze Związkami Zawodowymi niech będzie wzorem i  w dalszym ciągu niech owocuje dając wymierne korzyści dla wszystkich policjantów garnizonu wielkopolskiego.

q1
q2
q3
q4 

Przypomnijmy!

Grodziscy kryminalni w ostatnim czasie doprowadzili do zatrzymania czterech sprawców trudniących się kradzieżami samochodów głównie z terenu powiatu grodziskiego. Złodzieje mają na swoim koncie 21 skradzionych aut. Wobec sprawców Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut. Pomimo umorzeń spraw jakie otrzymywali poszkodowani, grodziscy policjanci nadal zajmowali się ustalaniem i szukaniem potencjalnych sprawców. Od pewnego czasu na terenie Grodziska Wielkopolskiego i okolic ginęły auta z grupy VW lub Seat. Postępowanie wykazało, że w przeciągu 12 miesięcy sprawcy dokonali 21 kradzieży samochodów. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu. Po włamaniu się do wytypowanego przez nich auta pokonując wszelkie jego zabezpieczenia wsiadali i odjeżdżali z terenu powiatu grodziskiego. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, że skradzione pojazdy trafiały do odpowiednich ludzi, a następnie były rozbierane na części. Jak się później okazało, sprawcami tych kradzieży są trzej mieszkańcy powiatu grodziskiego, którzy ściśle współpracowali z jednym z mieszkańców powiatu poznańskiego. Sprawcy w wieku 22, 24, 31 i 38 lat ostatecznie przyznali się do popełnionych czynów. Zgromadzony przez grodziskich kryminalnych odpowiedni materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
 
q5
q6
q7
q8