X Grodziski Półmaraton "Słowaka" - Pomoc ofiarom przestępstw - KPP Grodzisk Wielkopolski

Pomoc ofiarom przestępstw

X Grodziski Półmaraton "Słowaka"

marat03W Grodzisku Wielkopolskim odbył się znany w całej Polsce – Grodziski Półmaraton „Słowaka”. W imprezie wzięło udział ponad 2370 biegaczy z całego kraju oraz z poza granicy. W niedzielę 12 czerwca odbyła się jubileuszowa, 10 edycja imprezy biegowej, która na stałe wpisała się w kalendarz polskich biegów ulicznych. Wśród biegaczy nie zabrakło również policjantów z całej Wielkopolski.

 

 

 

Grodziscy policjanci wspólnie ze strażakami z PSP oraz OSP z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski zabezpieczyli imprezę pod kątem ruchu drogowego oraz zdarzeń nadzwyczajnych. Zadanie zostało wykonane – podczas imprezy było bezpiecznie. Bieg prowadzili policjanci z patrolu rowerowego, których zadaniem było  pilnowanie drożności trasy biegowej.

Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów na co dzień służących w szeregach grodziskiej Policji. W tym roku pobiegli: Michał Jóśkowiak, Sebastian Sroczyński, Radosław Krym oraz tradycyjnie – Krzysztof Krawczyk z wymownym numerem na koszulce „997” – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Szef grodziskich policjantów pobiegł tym razem w roli PeaceMaker’a. Funkcja ta polega na prowadzeniu określonej grupy osób w wyznaczonym przedziale czasowym.

Na trasie biegu można  było również rozpoznać twarze wielu policjantów z terenu całej Wielkopolski. Liczną grupę biegaczy reprezentowali między innymi policjanci z Poznania, których z widowni gorąco dopingował osobiście Komendant Miejski Policji w Poznaniu – Roman Kuster, prywatnie pasjonat biegania i wielokrotny maratończyk. Pogoda dopisała, a zdecydowana liczba uczestników ukończyła bieg w całości. Wszystkim biegaczom gratulujemy w oczekiwaniu na kolejną edycję Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”.

marat05
marat03
marat011
marat02
krzysztof11
Zastępca Komendanta - Krzysztof Krawczyk w roli PeaceMaker'a
 
 
radek22
marat1