Policjanci po służbie...

"Franek" tuż za podium w Finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji

11aMłodszy aspirant Norbert Gabryelczyk – przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem zdobyli 4 miejsce w Zawodach Wojewódzkich XVI Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Na 36 reprezentantów „Franek” stanął tuż za podium. Niewątpliwie jest to sukces naszego policjanta, który na wcześniejszych zawodach w zeszłym roku wraz z „Kuki” zdobył zaszczytne 3 miejsce. Można by rzecz, że grodziskie psy cały czas należą do ścisłej czołówki.  

 

W niedzielę 17 lipca br.  nastąpiła kolejna odsłona festynu rodzinnego pod hasłem Niedziela w Muzeum – „Bezpieczeństwo Naszą wspólną sprawą”. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu szeroko otworzyło swe podwoje dla wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa.

Muzeum stało się areną rywalizacji przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych w walce o prymat w Zawodach wojewódzkich XVI Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji zorganizowanych pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W ramach utrwalającej się tradycji po zeszłorocznych zawodach przewodników psów do poszukiwania zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych w bieżącym roku przyszedł czas na ponowną rywalizację tym razem przewodników psów patrolowo-tropiących. Jest to grupa zawodowa przewodników najbardziej liczna nie tylko w Naszym województwie, ale i całym kraju.

Przypomnijmy, że mł. asp. Norbert Gabryelczyk w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim jest przewodnikiem dwóch psów służbowych. Pierwszy to „Kuki”- pies z przeznaczeniem do wykrywania zapachów narkotyków, drugi natomiast to „Franek” – pies patrolowo tropiący. W zeszłorocznych zawodach przewodnik wraz z psem „Kuki” zdobyli 3 miejsce na 36 reprezentantów w kategorii psów wykrywających zapachy narkotyków. Dziś wśród „czterech najlepszych” w województwie wielkopolskim w kategorii psów patrolowo – tropiących znalazł się „Franek”. Gratulujemy, życząc utrzymania tak wysokiego poziomu oraz dalszych sukcesów zawodowych.    

Ze względu na skalę przedsięwzięcia zawody zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy został rozegrany jeszcze w czerwcu bieżącego roku i wyłonił ośmiu najlepszych przewodników w województwie, którzy wczoraj na łąkach okalających Muzeum, a potem również i na jego terenie rywalizowali w trzech podstawowych konkurencjach: tropienia śladu, posłuszeństwa ogólnego oraz ćwiczeń obronnych z przeszukaniem. Po całodziennych szrankach na podium tegorocznych zawodów stanęli: sierż. szt. Grzegorz Ilnicki z psem Czaki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, mł. asp. Szymon Wojda z psem Cezar z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz sierż. Szymon Rosalski z suką o imieniu Asha z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Tuż za podium zanlazł się przedstawiciel z Grodziska Wielkopolskiego – mł. ASP. Norbert Gabryelczyk wraz ze swoim pupilem o imieniu „Franciszek”.  Nagrody zwycięzcom osobiście wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski, Dyrektor Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie dr Jan Maćkowiak, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Poznań Witold Drzażdżyński, Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł. asp. Przemysław Postaremczak oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Pamiętamy skąd jesteście asp. szt. w stanie spoczynku Grzegorz Chmielewski.

10a
10aa
22
img_5071
puchar