Policjanci po służbie...

Kandydat grodziskiej policji do plebiscytu SUPER GLINA 2015

st.asp._mariusz_lepa001Starszy aspirant Mariusz Lepa do Policji wstąpił 22 lutego 1999 roku. Służbę w tej formacji rozpoczął jako policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. W 2001 roku kontynuował swoją dalszą służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Dziś pracuje na stanowisku dzielnicowego obejmującego tereny podległe gminie Wielichowo.

 

 

 

W swojej ponad już 17-letniej służbie, aspirant Mariusz Lepa cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców, jak również został obdarzony wielkim zaufaniem przez swoich przełożonych.

Pod koniec 2014 roku zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku, w dniu w którym Fundacja DKMS prowadziła kampanię informacyjną na terenie Wielichowa. Był on jednym z wielu chętnych, którzy pragnęli pomóc mieszkańcowi Dębska choremu na białaczkę. Z początkiem 2015 roku odebrał kartę dawcy, zaś w połowie roku otrzymał telefon od wspomnianej fundacji z zapytaniem, czy nadal chciałby zostać dawcą szpiku. Jak się szybko okazało, znalazł się biorca o danej zgodności. Aspirant Mariusz Lepa bez chwili zastanowienia zgodził się zostać dawcą. Dodał również, że ta informacja bardzo go ucieszyła. W zeszłoroczne wakacje wykonał potrzebne badania krwi. W połowie sierpnia 2015 roku pojechał na wizytę do Kliniki Hematologii i Nowotworów Krwi we Wrocławiu, gdzie dowiedział się, że z dniem 2 września zostanie wykonany zabieg. Po zakończeniu i oddaniu szpiku, aspirant Mariusz Lepa dowiedział się, że pomógł uratować życie 44-letniemu mężczyźnie – obywatelowi Niemiec. W styczniu tego roku do wielichowskiego policjanta dotarła wspaniała wiadomość, że ów biorca wraca do zdrowia, a przeszczep został w pełni przyjęty przez jego organizm. Kto wie, być może za kilka lat aspirant Mariusz Lepa będzie miał okazję spotkać się i poznać mężczyznę, któremu podarował cząstkę samego siebie.

mariusz_lepa2

Koledzy z pracy aspiranta Mariusza Lepy stwierdzili, że postawa Mariusza winna stanowić wzór do naśladowania. Nie tylko jako policjant, ale i mieszkaniec Rakoniewic nie zawahał się, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Aby zagłosować,
wyślij SMS o treści:
POL.34 na numer
72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

mariusz_lepa