Policjanci po służbie...

Sierżant Tomasz Gawron reprezentował grodziską policję w turnieju piłkarskim

tomekReprezentacja Regionu IPA Poznań wzięła udział w Turnieju Piłkarskim organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży. W tej drużynie sierżant Tomasz Gawron reprezentował grodziską jednostkę policji zostając najlepszym zawodnikiem Turnieju. Reprezentacja IPA zdobyła drugie miejsce wracając do domu z kolejnym trofeum.
 
 
 
 

W dniu 18.03.16.r w ładnej sali w Budzyniu odbył się II Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego w Chodzieży. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów pośród których była również zaproszona przez organizatora drużyna IPA Poznań.
Zespół IPA wystąpił w grupie B wraz z zespołami KPP Czarnków, KPP Chodzież oraz Stróżewo (sponsor).

W pierwszym meczu IPA Poznań długo prowadziła 2-0 z ekipą z Stróżewa jednak rozluźnienie w końcówce spotkania przyczyniło się do starty dwóch bramek (druga na 10 sekund przed końcem spotkania…)

W drugim pojedynku z silnym zespołem gospodarzy imprezy ekipa z Poznania odniosła skromne ale bardzo cenne zwycięstwo 1-0 . Niestety w pojedynku tym groźnej kontuzji (bez udziału rywali) doznał Mateusz Przybyłowicz.

Trzeci mecz z KPP Czarnków zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem 5-1 teamu z Poznania.

Grupowe rezultaty dały pierwsze miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej w której w półfinale przyszło zmierzyć się z KPP Oborniki. I tym razem chłopacy z IPA stanęli na wysokości zadania pewnie wygrywając 3-0 i zdobywając awans do finału w którym czekał  na nich zespół policjantów z Piły. W zgodnej opinii uczestników turnieju był to z sportowego punktu widzenia najbardziej zasłużony skład finału.

Po zaciętym i wyczerpującym meczu padł bezbramkowy remis i sędziowie (co zasługuje na szczególne podkreślenie bardzo dobrze prowadzący cały turniej) zarządzili serię 3 rzutów karnych. Pierwsi strzeli policjanci z Piły. Po 3 seriach na tablicy wyników widniał remis i konieczne było dalsze („do skutku”) wykonywanie karnych. Tam na wysokości zadania stanął niezawodny bramkarz IPA Poznań Maciej Lubczyński który aż trzykrotnie wychodził z pojedynków z wykonującymi karne obronną ręką i dawał swym kolegom z IPA szanse na skuteczne zakończenie kolejnych serii rzutów karnych i zwycięstwo w turnieju. Niestety ci , chyba zmęczeni trudami turnieju bądź brakiem doświadczenia pudłowali, aż w końcu skutecznie karny wykonali rywale i w ten sposób policjanci z Piły zajęli pierwsze miejsce a zespół z Poznania zajął drugą pozycję (nie przegrywając w całym turnieju żadnego pojedynku).


Dobra gra zawodników IPA Poznań została również dostrzeżona przy wyróżnieniach indywidualnych :

najlepszym bramkarzem został Maciej Lubczyński,

najlepszym zawodnikiem turnieju Tomasz Gawron KPP w Grodzisku Wielkopolskim,

nagrodę Fair Play przyznano kontuzjowanemu Mateuszowi Przybyłowicz.


Po turnieju wszyscy uczestnicy udali się do Restauracji Platinum gdzie przyjęci zostali obfitym posiłkiem po którym trwała dobra zabawa.

DSC 0260
 
dsc_0251
20160318_164039

Skład zespołu IPA Poznań:

Maciej Lubczyński

Michał Bartkowiak

Tomasz Jagłowski

Marcin Kaptur

Mateusz Przybyłowicz

Arkadiusz Korcz

Piotr Dębski

Tomasz Gawron

Jakub Segieda