Policjanci po służbie...

Sierżant Tomasz Gawron reprezezntował naszą jednostkę na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej

gaw129 sierpnia br. na krynickim deptaku odbyły się mecze finałowe w ramach rozgrywanych w Krynicy-Zdroju XXV Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Piłce Halowej. W drużynie Wielkopolskiego Oddziału IPA naszą Komendę reprezentował sierżant Tomasz Gawron – policjant Wydziału Kryminalnego grodziskiej jednostki. Udział w Mistrzostwach wzięły reprezentacje z 20 krajów m.in. z Belgii, Włoch, Rumunii, Francji, Kanady, Barbadosu, Luxemburga, Republiki Południowej Afryki, Norwegii, Hiszpanii, Brazylii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estonii, Chin, Rosji i Polski.

 

Nasz „pomocnik” zdobył w Turnieju aż 6 bramek zaliczając kilkanaście asyst. Sierżant Tomasz Gawron poza służbą realizuje swoje sportowe pasje grając na co dzień w Piłkarskiej Drużynie z Kamieńca. Drużyna z jaką przyjechał na mistrzostwa IPA KWP w Poznaniu zajęła 5 miejsce na 20 drużyn z niemal całego świata. Mistrzostwa w Krynicy odbywały się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji – gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego. Finałowe mecze, podczas których zostały wyłonione najlepsze drużyny mistrzostw, odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Udział w mundialu oprócz policjantów wzięli również reprezentanci wojska, służby więziennej oraz straży pożarnej. Podczas rozgrywanych spotkań na boisku nie zabrakło emocjonujących pojedynków. Duch walki był widoczny w każdej minucie rozgrywanych spotkań. Finały wzbudzały olbrzymie emocje i zainteresowanie wśród licznie zgromadzonych kibiców. Rozgrywki trwały kilka godzin. Pomiędzy meczami występował zespół cheerleaders z Krakowa NEXT CHEER Generation.

Puchar Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego otrzymały reprezentacje z Jordanii oraz Bośni, które w mistrzostwach zdobyły pierwsze miejsce.

Puchary dla drużyn, które zajęły miejsca od 5 do 6 zostały wręczone wieczorem  na uroczystej gali w hotelu Krynica. Tam też wyłoniono i nagrodzono pucharami najlepszych zawodnikówi drużyny fair play. Królem strzelców został zawodnik z Jordanii – Bahaa Alkisiwani. Puchar Fair Play dla drużyny z kategorii senior otrzymała reprezentacja z Barbadosu. W kategorii junior puchar Fair Play otrzymała drużyna z Chin.

gaw2
gaw3
gaw4
gaw5