Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą - FILM - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą - FILM

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna i Nowego Tomyśla rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z panującą epidemią pojawił się pomysł na "porady on-line", aby każdy przed wyjazdem nad wodę wiedział jak wypocząć w sposób bezpieczny dla siebie i bliskich.

Jezioro w Kuźnicy Zbaskiej łączy ze sobą trzy powiaty: grodziski, wolsztyński i nowotomyski. Od wielu już lat funkcjonariusze tychże powiatów prowadzą działania profilaktyczne związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem nad wodą podczas letnich wakacji.

Ze względu na szczególny czas wystapienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku właśnie na terenie naszego kraju. Stąd też pomysł na "porady on-line", aby każdy przed wyjazdem nad wodę wiedział jak wypocząć w sposób bezpieczny dla siebie i bliskich. 

W filmie, który zawiera "porady on-line" wykorzystano umiejętności wolsztyńskich policjantów obsługujących policyjną łódź motorową. Do działań  przyłączyli się również policjanci z patrolu rowerowego oraz przewodnik psa służbowego z grodziskiej jednostki Policji. Głosu lektorskiego użyczyli oficerowie prasowi z Komend Powiatowych Policji w Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie i w Nowym Tomyślu. Każda z osób trzecich, która pojawiła się w filmie wyraziła swoją zgodę na udział w tym przedsięwzięciu profilaktycznym.

Projekt pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" znajduje się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wpisany został do Harmonogramu realizacji zadań już w 2018 r. w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Partnerami w projekcie są: Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego, Departament Komunikacji Społecznej oraz Departament Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Fundacja PZU. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe...

Pomimo, że zarówno w zakresie wypadków tonięć jak i utonięć osób na przełomie ostatnich lat widoczna jest tendencja spadkowa, to niepodważalnie należy stwierdzić, że tego rodzaju zdarzenia nadal stanowią wyzwanie dla działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji wodnej, tak aby tego typu przypadki dramatu, nie tylko dla ofiary takiego zdarzenia, ale również dla jego rodziny i najbliższych, udało się w jak największym stopniu wykluczyć.

Niech rozpoczynające się tegoroczne wakacje będą dla Państwa udane i bezpieczne.

Ładowanie odtwarzacza...