Aktualności

Powiatowe obchody Święta Niepodległości oraz Święta Służby Cywilnej

Data publikacji 21.11.2019

W Pałacu Urzędu Miejskiego w Rakoniewicach funkcjonariusze wraz z pracownikami cywilnymi Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim obchodzili lokalne Święto Niepodległości w łączności ze Świętem Służby Cywilnej. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wlkp. podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinspektorem Andrzejem Szarym podziękowali wszystkim pracownikom za ich codzienne oddanie i profesjonalizm w służbie na rzecz grodziskiej Policji.

11 listopada br. wszyscy rodacy świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od wielu już lat dzień 11 listopada jest również Dniem Służby Cywilnej. Spotkanie z okazji tego święta stanowi doskonałą okazję do wręczania odznaczeń i awansów, jak również do składania wszelkich podziękowań za służbę i oddaną pracę.

14 listopada 2019 roku o godz: 12.00 w Sali Ślubów Pałacu Urzędu Miejskiego w Rakoniewicach odbyło się spotkanie nawiązujące do wcześniej wymienionych uroczystości. Szefowa grodziskich funkcjonariuszy podinspektor Roma Figaszewska wraz z Przewodniczącymi NSZZ Policjantów podinspektorem Andrzejem Szarym oraz komisarzem Kamilem Sikorskim podziękowali i złożyli najlepsze życzenia wszystkim pracownikom służby cywilnej zatrudnionym w tutejszej komendzie.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Przewodniczący ZW NSZZ P województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary, Przewodniczący KKOP przy KWP w Poznaniu asp. sztab. Błażej Dulat, Przewodniczy poznańskiego oddziału Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna '39” Andrzej Borowski, Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych w Grodzisku Wielkopolskim Jan Rosadziński oraz kapelan grodziskich policjantów o. Krzysztof Wantoch Rekowski.

Po raz pierwszy w historii grodziskiego środowiska policyjnego wręczono stypendia naukowe dla najzdolniejszych dzieci z rodzin policyjnych. Decyzją Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Grodzisku Wielkopolskim uhonorowano czwórkę dzieci za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach naukowych jak i sportowych.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Barbara Gauza, Igor Pozdrowicz, Julia Zimna oraz Julita Paliwoda. Jedna z uczennic, Martyna Paliwoda otrzymała już wcześniej wyróżnienie stypendialne w randze województwa wielkopolskiego wręczane w poznańskim Pałacu Działyńskich.

W sposób uroczysty postanowiono złożyć szczególne podziękowania na ręce podinspektora Roberta Nowackiego za prowadzone działania zmierzające do uratowania ludzkiego życia. Pan Robert Nowacki jest również wieloletnim Honorowym Dawcą Krwi. Gratulacje wszystkim wyróżnionym osobiście złożył Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski.

Podczas uroczystości policyjni związkowcy postanowili uhonorować również te osoby, które na co dzień wspierają działalność środowiska policyjnego. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i została zakończona skromnym poczęstunkiem.

Medalem XV-lecia NSZZ Policjantów:

Piotr HOJAN – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

Edmund BOSY – właściciel firmy Mechanika Pojazdowa w Dębsku

Dorota Pawlikowska – pracownik cywilny KPP w Grodzisku Wlkp.

Romuald Dziechciarek – pracownik cywilny KPP w Grodzisku Wlkp.

Złotym Medalem NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego:

asp. sztab. Tomasz GÓRNY – Komendant Komisariatu Policji w Rakoniewicach

Srebrnym Medalem NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego:

asp. sztab. Łukasz ZWIERZCHOWSKI – oficer dyżurny KPP w Grodzisku Wlkp.

Brązowym Medalem NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego:

sierż. sztab. Sergiusz SZYMAŃSKI – dzielnicowy KPP w Grodzisku Wlkp.

sierż. sztab. Dariusz GRZEGORZEWSKI – policjant Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Grodzisku Wlkp.

sierż. Dawid JAKUBIAK – policjant w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym KPP w Grodzisku Wlkp.