Aktualności

Zapraszamy kierowców do skorzystania z akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

Data publikacji 22.10.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zachęcają wszystkich kierowców do udziału w kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". W ramach prowadzonej akcji prewencyjnej kierowcy mogą skorzystać z darmowej regulacji świateł na terenie Stacji Diagnostycznej "Edmund Bosy" w miejscowości Dębsko w gminie Rakoniewice oraz Stacji Diagnostycznej "SYLKOM" w Grodzisku Wielkopolskim.

15 i 16 listopada będzie możliwość skorzystania z darmowej regulacji świateł w pojazdach w ramach trwającej kampanii policyjnej pod nazwą "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Do tegorocznej akcji grodziscy policjanci zaprosili Stację Diagnostyczną Edmund Bosy ul. Rakoniewicka 14 w miejscowości Dębsko w gminie Rakoniewice.

16 listopada podobne badania w ramach akcji kierowcy będą mogli przeprowadzić na terenie Stacji Diagnostycznej "SYLKOM" ul. Nowotomyska 131 w Grodzisku Wielkopolskim.

W godzinach 8:00 - 14:00 każdy z kierowców po uprzednim poinformowaniu o chęci udziału w kampanii będzie mógł skorzystać z nieodpłatnej regulacji świateł w swoim pojeździe.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, ponieważ zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany, poza ich ogólnym stanem technicznym, takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu drogowego np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.