Aktualności

Strzelał z wiatrówki do samochodów - został zatrzymany. Na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem

Data publikacji 05.11.2018

Na terenie Wielkopolski policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, który w maju tego roku wspólnie z innym kolegą strzelał z broni pneumatycznej do zaparkowanych pojazdów powodując uszkodzenia w postaci wybitych szyb. Grodziscy policjanci szybko namierzyli sprawców, jednakże jeden z nich ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy wystawił za tym mężczyzną list gończy. Efektem końcowym jest fakt, że 18-latek odpowie przed Sądem za popełnione czyny. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

31 października br. na terenie Wielkopolski doszło do zatrzymania 18-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego poszukiwanego listem gończym. Grodziscy śledczy zarzucają mężczyźnie między innymi kilkanaście kradzieży z włamaniem oraz wielokrotne uszkodzenia mienia. To ten sam mężczyzna, który w nocy z 9 na 10 maja br. wspólnie z kolegą strzelał z broni pneumatycznej do samochodów powodując w nich liczne uszkodzenia w postaci wybitych szyb.

Krótko po tych wydarzeniach grodziskim policjantom udało się namierzyć sprawców i ustalić ich tożsamość. W toku prowadzonych działań okazało się, że jeden z tych mężczyzn ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wystawił za nim list gończy.

Ostatecznie mężczyzna wpadł w ręce policjantów na terenie Wielkopolski. Usłyszał zarzuty i odpowie przed Sądem. 18-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności