Rekord w resuscytacji - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rekord w resuscytacji

Data publikacji 16.10.2018

Grodziscy policjanci włączyli się w ustalanie nowego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 85 100 uczestników. Dzisiaj resuscytację przeprowadziło 105 902 osoby w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych niemal w całej Polsce. Tegorocznych rekordzistów gościli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała kolejne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Do akcji zaproszeni zostali grodziscy policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia oraz samorządowcy. Nieodzownym elementem bicia rekordu byli uczniowie z grodziskiego Liceum, jak również z klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wszyscy wspólne zrobili ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Zaangażowanych w bicie tegorocznego rekordu było aż 105 902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce!

Wydarzenia takie jak rekord mają za zadanie przypomnieć naszemu społeczeństwu, że pierwsza pomoc jest nie tylko ważna, ale i łatwa i że naprawdę warto jej się uczyć.