Sprawcy kradzieży w rękach rakoniewickich policjantów - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży w rękach rakoniewickich policjantów

Data publikacji 17.09.2018

Kryminalni z rakoniewickiego komisariatu Policji zatrzymali sprawców między innymi kradzieży z włamaniem na teren jednej z rakoniewickich posesji. Okazało się, że w ramach przestępczego czynu mężczyźni wynosili między innymi towar w postaci środków ochrony roślin oraz pieniądze w gotówce. Łączną wartość strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

8 września br. rakoniewiccy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Rakoniewic, który na przestrzeni kilku miesięcy w roku 2015 na terenie jednej z rakoniewickich posesji dopuszczał się wielokrotnych kradzieży środków ochrony roślin, okablowania kamer monitoringu, czy chociażby kilkunastu kartonów rękawiczek lateksowych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W trakcie czynności służbowych policjanci ustalili również innego sprawcę, który na tej samej posesji dokonywał kradzieży pieniędzy w gotówce. Straty wycenione przez właściciela to suma rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Sprawcą tych kradzieży okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice.

Sprawa ostatecznie znajdzie swój finał w Sądzie nie mniej jednak śledczy informują, że sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Za kradzież z włamaniem zgodnie z obowiązującym prawem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.