Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 17 zarzutów. Włamywacz w rękach grodziskich policjantów

Data publikacji 01.08.2018

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali 18-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, który ma na swoim koncie kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia. Mężczyzna włamywał się do domków letniskowych, piwnic i garaży. Łupem dla włamywacza stawały się przedmioty codziennego użytku, elementy metalowe, narzędzia ogrodnicze, a nawet rowery. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

17 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia usłyszał 18-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Z ustaleń śledczych dowiadujemy się, że w okresie od kwietnia do końca maja 2018 roku na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski włamywał się do domków letniskowych, piwnic i garaży, z których kradł przedmioty codziennego użytku, narzędzia ogrodnicze, elementy metalowe, jak również rowery powodując łączne straty przekraczające kwotę ponad kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawca po włamaniu się nie zawsze dokonywał kradzieży z uwagi, że zastane w pomieszczeniach przedmioty nie były w jego zainteresowaniu. Jednakże powstałe uszkodzenia w mieniu naraziły ich właścicieli na niemałe straty. Policjanci z grodziskiego Wydziału Kryminalnego ustalili łącznie 18 osób poszkodowanych. Zebrany materiał dowodowy oraz przesłuchanie podejrzanego pozwoliło na postawienie 18-latkowi łącznie17 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży mienia jak i uszkodzenie mienia. Policjanci kryminalni informują, że sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

O losach „działkowego włamywacza” zadecyduje Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Nastolatkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.