Klasa mundurowa w grodziskiej jednostce Policji - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klasa mundurowa w grodziskiej jednostce Policji

Data publikacji 09.01.2018

Grodziscy policjanci gościli w swoich progach uczniów z pierwszej klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie miało na celu ukazanie najciekawszych aspektów rzemiosła policyjnego. Uczniowie rozpoczęli od teorii, historii, ogólnych zasad bezpieczeństwa, kończywszy na krótkim zarysie działań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych. Przewodnik psa służbowego zapoznał uczniów ze specyfiką swojej służby przy pomocy czworonogów. Uczestnicy spotkania wyrażali swoje zadowolenie z możliwości zgłębiania tajników pracy policyjnej.

 

9 stycznia br. uczniowie z I klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim odwiedzili policjantów służących w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu teoretycznego związanego z informacjami na temat ogólnej pracy policyjnej. Oficer prasowy grodziskiej jednostki Policji opowiedział o historii jej powstania, jej funkcjonowaniu oraz o policjantach i ich zadaniach, z którymi mierzą się każdego dnia w swojej pracy.

Przypomniał również młodzieży o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie poznali również ogólny zarys policyjnych działań z zakresu zabezpieczeń imprez masowych.Po części teoretycznej uczniowie zapoznali się z pracą przewodnika psa służbowego. Aspirant Norbert Gabryelczyk wspomniał o swojej codziennej pracy z czworonożnymi podopiecznymi. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań związanych nie tylko z pracą policjanta przewodnika, ale i również nie zabrakło pytań o dorą opiekę nad swoimi pupilami.

Spotkanie miało na celu nie tylko pogłębienie wśród młodzieży wiedzy w zakresie pracy policyjnej, ale też zachęcenia młodego pokolenia do związania swojej przyszłości z mundurem. Na szczęście chętnych z klas mundurowych nie brakuje. Kolejne spotkania już zostały zaplanowane.