"Uzależnia mnie tylko sport" - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

"Uzależnia mnie tylko sport"

Data publikacji 29.12.2017

Rostrzygnięto cykl konkursów plastycznych pod nazwą „Uzależnia mnie tylko sport”. Policjanci ds profilaktyki przeprowadzili ceremonię wręczania nagród wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych zwyciezców. Działania zostały przeprowadzone wspólnie z Gminnymi Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Granowie i w Grodzisku Wielkopolskim.

Na przełomie listopada i grudnia br. odbyło się uroczyste rostrzygnięcie prac plastycznych, które wzięły udział w tegorocznym konkursie „Uzależnia mnie tylko sport” . Pod takim właśnie hasłem grodziscy policjanci promowali modę wśród dzieci i młodzieży na życie wolne od uzależnień... chyba, że tym właśnie uzależnieniem jest zdrowe uprawianie jakiegokolwiek sportu. Promocja zdrowego stylu zdrowia to również realny wpływ na szeroko rozumiane przeciwdziałanie narkomanii i alkoholizmowi.

Na całością projektu z ramienia grodziskiej jednostki Policji czuwała policjantka ds. profilaktyki - młodszy aspirant Anna Jóśkowiak. Środki finansowe przeznaczone na ten konkurs pochodziły z budżetu Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gminy Granowo oraz Grodzisk Wielkopolski. Partnerem tych wspólnych działań była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim.

Zwyciezców wyłoniła komisja oceniająca. Atrakcyjne nagrody trafiły nie tylko do najlepszych, ale również każde z dzieci otrzymało od policjantów upominek w podziękowaniu za udział w konkursie.

Nagrodą dla wszystkich był pokaz umiejętności psa policyjnego, który poprowadził niezawodny w tej dziedzinie aspirant Norbert Gabryelczyk – przewodnik psów służbowych.