Znęcał się nad matką i babcią - trafił do aresztu - Aktualności - KPP Grodzisk Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką i babcią - trafił do aresztu

Data publikacji 22.12.2017

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności, grozi 21-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez grodziskich policjantów, między innymi w związku z podejrzeniem o znęcanie się psychiczne jak i fizyczne nad matką oraz swoją babcią. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratury Rejonowej zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

21 grudnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką oraz babcią. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, zaraz po zgłoszeniu interwencji wobec agresora. Matka wraz z babcią złożyły stosowne zawiadomienie, które pozwoliło grodziskim policjantom ruszyć z kolejnymi działaniami.

Jak ustalili śledczy powodem jego agresywnych zachowań był w dużej mierze alkohol. Mężczyzna będąc pod jego wpływem wyzywał słowami wulgarnymi swoją matkę, ubliżał i poniżał również swoją babcię. Młody mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego wielokrotnie niszczył wyposażenie domu i niestety, ale równie często pozwalał sobie na rękoczyny wobec najbliższych mu osób.

Zebrany materiał dowodowy przez grodziskich policjantów nie pozostawiał wątpliwości czego następstwem była decyzja Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim przychylająca się do wniosku Prokuratora Rejonowego o zastosowanie wobec agresywnego mężczyzny trzymiesięcznego aresztu.


Zatrzymany usłyszał w tej sprawie stosowne zarzuty. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Zgodnie z polskim prawem mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.