KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wypadek śmiertelny na drodze krajowej nr 32

  Na drodze krajowej nr 32 około kilometra za Grodziskiem Wielkopolskim w kierunku miejscowości Ruchocice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wszystko wskazuje na to, że kierujący pojazdem typu laweta marki Iveco podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, że jest już wyprzedzany przez inny pojazd. Kierujący pojazdem marki Renault Scenic uderzając w lawetę stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Śmierć na miejscu poniosła 63-letnia pasażerka tego pojazdu. Jak się później okazało, kierowca lawety był pijany.

 2. "Żyją w nas, póki pamięć o nich trwa..."

  Dzisiaj tj. 28 sierpnia 2017 roku przypada 20. rocznica śmierci dwóch grodziskich policjantów, którzy zginęli podczas pełnionej służby. 28 sierpnia 1997 roku w Ptaszkowie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć ponieśli młodzi grodziscy stróże prawa. Kolega Leszek Bendowski oraz kolega Dariusz Buda w dalszym ciągu czuwają nad bezpieczeństwem i patrolują „niebieskie” autostrady. Cześć ich pamięci. Koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

 3. 25-lecie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

  24 lipca 2017 roku minęła 98. rocznica utworzenia Policji Państwowej. W tej prawie 100-letniej tradycji Polskiej Policji swoje 25 lat zaznaczyła Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. 8 września 2017 roku grodziscy policjanci obchodzili swoje Święto Policji w ramach tegorocznych obchodów 25-lecia istnienia Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Uroczystość obchodzona tego dnia miała wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem.

 4. Wjechał na rondo będąc w stanie nietrzeźwości

  Grodziscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który będąc kompletnie pijany wjechał samochodem na wprost ronda doprowadzając do uszkodzenia roślinności oraz słupa oświetleniowego. W trakcie zatrzymania 30-latek był bardzo agresywny wobec interweniujących policjantów. Najbliższe noce spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej, jak również odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

 5. Wypadek podczas prac polowych

  Dyżurnygrodziskiej jednostki Policji powiadomiony został o wypadku, do którego doszło na polu kukurydzy w miejscowości Kamieniec. Podczas koszenia 52-letni mężczyzna nagle przewrócił się na urządzenie tnące kukurydzę. Na szczęście kierowca bardzo szybko wyłączył sieczkarnię. Poszkodowany mężczyzna z rozciętą stopą oraz z podejrzeniem złamania otwartego został śmigłowcem przetransportowany do jednego z podpoznańskich szpitali. Do tego wypadku wcale nie musiało dojść. Czasem rozwaga i zachowanie zdrowego rozsądku może uratować nam nawet życie.

 6. Groźna kolizja drogowa pomiędzy Jabłonną, a Wioską

  Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło pomiędzy miejscowościami Jabłonna, a Wioska. Kierujący pojazdem marki Opel Astra przewrócił pojazd na dach. Na całe szczęście nikomu ostatecznie nic poważniejszego się nie stało. Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja drogowa. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Europejskie działania "Prędkość"

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 9. Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO

 10. Okradali markety - wpadli w ręce policjantów

  Grodziscy policjanci zatrzymali pięć osób uciekających oplem corsą po tym jak dokonali kradzieży w jednym z marketów w Obrze. Następnie zatankowali paliwo w Wolsztynie, za które nie zapłacili i odjechali. Po drodze skusili się również na jeden z marketów w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie wraz z łupem uciekali w stronę Poznania. Policjanci na terenie Granowa zajechali im drogę i uniemożliwili dalszej ucieczki. Wewnątrz pojazdu ujawniono skradzione przedmioty. Za dokonane kradzieże grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.