KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Kolejny pseudokibic w rękach grodziskich policjantów

  Grodziscy policjanci zatrzymali jednego z kolejnych pseudokibiców, którzy doprowadzili do naruszeń prawa podczas pamiętnego meczu pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa. Zatrzymany pseudokibic to 27-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. W trakcie zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodnie z Ustawą o imprezach masowych mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 2. Wypadek w miejscowości Zemsko. Kierujący "quadem" uderzył w drzewo

  W miejscowości Zemsko w gminie Granowo na drodze w kierunku miejscowości Bielawy doszło do wypadku drogowego, w którym poważnych obrażeń ciała doznał kierowca pojazdu typu Quad. Najprawdopodobniej prędkość stała się główną przyczyną tego zdarzenia. Mężczyzna w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem do jednego z poznańskich szpitali. Grodziscy policjanci będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.

 3. Zatrzymali sprawcę kradzieży kiszonki

  Grodziscy policjanci zatrzymali 35-letniego sprawcę kradzieży tzw. kiszonki. Okazało się, że mężczyzna kilkakrotnie pod osłoną nocy wyjeżdżał ciągnikiem na pole celem okradania gospodarzy, którzy ciężką pracą składowali kiszonkę z przeznaczeniem dla swoich zwierząt. Mężczyzna odpowie przed Sądem za kradzież i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z polskim prawem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego 2018"

  W Grodzisku Wielkopolskim odbył się międzypowiatowy konkurs stanowiący eliminacje do Wojewódzkiego Finału „Policjant Ruchu Drogowego 2018”. W tegorocznej edycji zmierzyło się ze sobą prawie 30 funkcjonariuszy z trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: grodziskiego, wolsztyńskiego oraz nowotomyskiego. Stróże prawa mieli okazję sprawdzić się w poszczególnych konkurencjach. Konkurs wyłonił najlepszego policjanta ruchu drogowego w danym powiecie. Każdy ze zwycięzców będzie reprezentował swoją jednostkę w finale wojewódzkim.

 5. Pożegnanie kolegi odchodzącego na zasłużoną emeryturę

  Po prawie 30 latach służby w mundurze na zasłużoną emeryturę odchodzi aspirant sztabowy Maciej Wójcik, dotychczasowy Kierownik Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Rakoniewicach. W Sali Konferencyjnej grodziskiej jednostki Policji odbyła się uroczystość, w której kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami podziękowali koledze Maciejowi Wójcikowi za wiele spędzonych lat w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego.

 6. Plebiscyt Asy Bezpieczeństwa - Dzielnicowy na Medal 2018

  Po raz kolejny Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z partnerem akcji "Głos Wielkopolski" przeprowadzą plebiscyt pod nazwą "Asy Bezpieczeństwa - Dzielnicowy na Medal 2018". Mając powyższe na uwadze zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu na dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz Komisariatu Policji w Rakoniewicach.

 7. "Najlepszy zespół do wykrywania zapachów narkotyków"

  Grodziski Przewodnik Psa Służbowego aspirant Norbert Gabryelczyk wspólnie z „KUKI” wywalczyli I miejsce w zawodach organizowanych przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych, które odbyły się w Wiśniowej Górze w województwie łódzkim. To właśnie Zespół z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim okazał się najlepszy w kraju.

 8. Sprawcy rozboju w rękach grodziskich policjantów

  Areszt tymczasowy i dozór policyjny zastosował Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla 3 sprawców rozboju dokonanego na młodej kobiecie. Grodziscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w wyniku długiej i żmudnej pracy ustalili i zatrzymali sprawców, którzy w nocy z 13 na 14 maja w gminie Buk napadli na kobietę grożąc jej pozbawieniem życia. Mężczyźni posługiwali się między innymi przedmiotem przypominającym broń. Sprawcom tego rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 9. Areszt za handel narkotykami

  Grodziscy policjanci wspólnie z policjantami z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handlowanie środkami narkotycznymi. Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. 26-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Zmiany na stanowiskach kierowniczych

  Na stanowisku kierownika Ogniwa Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz kierownika Ogniwa Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Rakoniewicach nastąpiły zmiany personalne. Dotychczasowi kierownicy, asp. szt. Rafał Kleszcz oraz asp. sztab. Maciej Wójcik, po wielu latach służby pożegnali się z mundurem odchodząc na zasłużoną emeryturę. Ich obowiązki przejęli st. asp. Łukasz Zwierzchowski oraz mł. asp. Karol Wachnik.