KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Praktyka w Policji - nagrodą dla najlepszego ucznia

  W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego oraz Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim w zakresie działalności klas mundurowych stworzono możliwość wynagrodzenia najlepszego ucznia minionego roku szkolnego, aby mógł odbyć jeden dzień praktyki w tutejszej jednostce Policji. Najlepszą uczennicą okazała się Karolina Pawłowska, która na jeden dzień stała się funkcjonariuszką poznającą tajniki rzemiosła policyjnego.

 2. Klasa mundurowa - odwiedziny w grodziskiej jednostce Policji

  Grodziscy policjanci gościli w swoich progach uczniów z Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie miało na celu ukazanie najciekawszych aspektów rzemiosła policyjnego. Uczniowie rozpoczęli od teorii, historii, ogólnych zasad bezpieczeństwa, kończywszy na krótkim zarysie działań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych. Technicy kryminalistyki porwali młode pokolenie w świat przeróżnych zdarzeń kryminalnych, a na zakończenie spotkania odbył się konkurs zakładania policyjnego stroju „PZ” na czas. Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z możliwości dalszego zgłębiania tajników pracy policyjnej.

 3. Grodziskie Święto Służby Cywilnej

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pracownicy Policji obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Powiatu Grodziskiego podkomisarzem Kamilem Sikorskim wraz z kadrą kierowniczą podziękowali pracownikom Policji za ich oddanie i profesjonalizm w działaniu na rzecz grodziskiej Policji.

 4. Grodziscy policjanci zapalili znicze na grobach swoich kolegów

  W dzień „Zaduszny” grodziscy funkcjonariusze pamiętali o swoich kolegach spoczywających w grobach. 2 listopada odwiedzili groby zmarłych policjantów, którzy pełnili służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Pamięć o zmarłych kolegach uczcili zapaleniem zniczy i chwilą zadumy.

 5. Policjanci odzyskali skradzionego Mercedesa Sprintera

  Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci operacyjni z grodziskiej jednostki Policji, aby doprowadzić do zatrzymania podejrzanego o dokonanie kradzieży samochodu osobowego marki Mercedes Sprinter. Pojazd w godzinach rannych został skradziony na terenie Niemiec, a popołudniu był już rozbierany na części na terenie jednej z posesji w gminie Rakoniewice. 54-letniemu mieszkańcowi tej gminy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Nocne wojaże w stanie nietrzeźwości

  Grodziscy policjanci w czasie patrolowania ulic miasta w godzinach nocnych zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki BMW. Dzielnicowi zaniepokojeni nieadekwatnym zachowaniem się kierowcy postanowili zbadać go na zawartość alkoholu. Wynik wskazał na ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

 7. Potrącił pieszą na przejściu dla pieszych - stracił prawo jazdy

  57-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego stracił prawo jazdy po tym jak doprowadził do potrącenia pieszej poruszającej się na przejściu dla pieszych w centrum Grodziska Wielkopolskiego. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach ciała młodej dziewczyny. Złe warunki atmosferyczne oraz brak maksymalnej koncentracji na drodze mogą doprowadzić do tragedii. Kierowcy muszą pamiętać, aby w rejonach przejść dla pieszych zachować szczególną uwagę.

 8. Policjanci na V Festiwalu Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim

  Grodziscy policjanci wzięli udział w V edycji „Festiwalu Zawodów” powiatu grodziskiego. Festiwal jak każdego roku odbywał się w Grodziskiej Hali Sportowej, a organizowany był przez Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. Na Festiwalu zawodów swoje stanowiska wystawiły służby Policji, Wojska, Straży Pożarnej, jak również firmy działające na terenie Wielkopolski.

 9. Podsumowanie tegorocznej akcji "ZNICZ 2017"

  Monitorowanie sytuacji na drogach krajowych, wojewódzkich jak i powiatowych i gminnych, dodatkowe patrole w rejonach cmentarzy, to główne zadania realizowane w ramach tegorocznej akcji „Znicz 2017”. W działania mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzali groby najbliższych włączyli się również grodziscy policjanci wspierani najbardziej przez strażaków OSP z terenu całego powiatu.

 10. 25-lecie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

  24 lipca 2017 roku minęła 98. rocznica utworzenia Policji Państwowej. W tej prawie 100-letniej tradycji Polskiej Policji swoje 25 lat zaznaczyła Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim. 8 września 2017 roku grodziscy policjanci obchodzili swoje Święto Policji w ramach tegorocznych obchodów 25-lecia istnienia Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Uroczystość obchodzona tego dnia miała wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem.