KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policyjne zadania w procedurze "Niebieska Karta"

  Policjanci cyklicznie odbywają szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieskiej Karty oraz współpracy z podmiotami poza policyjnymi. Adresatami szkolenia są koordynatorzy niebieskich kart, dzielnicowi oraz funkcjonariusze prewencji. Wewnętrzne szkolenie przeprowadziła policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

 2. Sprawca kradzieży rusztowań budowlanych w rękach rakoniewickich policjantów

  Rakoniewiccy policjanci doprowadzili do zatrzymania sprawcy kradzieży rusztowań budowlanych na kwotę kilku tysięcy zł. Funkcjonariuszom udało się również odzyskać w całości skradzione mienie. 36-letni mieszkaniec Rakoniewic usłyszał podwójny zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. W myśl Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Pożegnanie kolegi przechodzącego na zasłużoną emeryturę

  Po ponad 26 latach służby na zasłużoną emeryturę odchodzi aspirant sztabowy Rafał Kleszcz, dotychczasowy Kierownik Ogniwa Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W Sali Konferencyjnej grodziskiej jednostki Policji odbyła się uroczystość, w której kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami podziękowali koledze Rafałowi Kleszczowi za wiele spędzonych lat w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego.

 4. Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego - marzec 2018

  Informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu grodziskiego w miesiącu marcu 2018 roku

 5. Konferencja o zagrożeniach jakie niosą za sobą Nowe Substancje Psychoaktywne

  Grodziscy policjanci wzięli udział w konferencji na temat uzależnień i rozszerzającej się narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Aspektem spotkania było ukazanie ogromnych zagrożeń jakie niosą za sobą Nowe Substancje Psychoaktywne (NSP) zwane inaczej "dopalaczami". Liczba uzależnionych rośnie, a możliwości badania co raz to nowszych substancji spędza sens z powiek wielu medycznym ekspertom. Największą siłą w walce z uzależnieniami zawsze będzie szeroko zakrojona profilaktyka. Wykład przeprowadził autorytet w tej dziedzinie - prof. Mariusz Jędrzejko

 6. Znaleziono telefon marki Huawey

  W Grodzisku Wielkopolskim znaleziono telefon komórkowy marki Huawey koloru czarnego w silikonowym etui. Znalazca przekazał telefon tutejszej jednostce Policji. Jeśli ktoś rozpoznaje swoją zgubę, proszony jest o kontakt celem umówienia dogodnego terminu na odbiór swojej zguby.

 7. Niecodzienna wizyta...

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim na kilka chwil nastąpiła zmiana na stanowisku Szefa grodziskich policjantów. Jakże odważna, 5-letnia dziewczynka zasiadła w fotelu Komendanta Powiatowego Policji. Swoje nietypowe odwiedziny złożyła grodziskim policjantom Michalinka Bartkowiak, która każdego dnia zmaga się w walce z mukowiscydozą. Właśnie w tych dniach obchodzimy kolejny Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Grodziscy policjanci włączyli się w kampanię upowszechniającą wiedzę o mukowiscydozie #NiewidaćPrawda.

 8. Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO

 9. Grodziskie Święto Służby Cywilnej

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pracownicy Policji obchodzili swoje święto. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Powiatu Grodziskiego podkomisarzem Kamilem Sikorskim wraz z kadrą kierowniczą podziękowali pracownikom Policji za ich oddanie i profesjonalizm w działaniu na rzecz grodziskiej Policji.

 10. KWP - Podsumowanie bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach podczas Świąt Wielkanocnych

  Policjanci z Wielkopolski podsumowali działania prowadzone w ramach Świąt Wielkanocnych. W okresie 31 marca – 2 kwietnia br. ponad 1500 policjantów ruchu drogowego i blisko 800 funkcjonariuszy z innych wydziałów dbało o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. W trakcie działań dyscyplinowali kierowców, którzy stanowili zagrożenie dla innych podróżujących.