KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ochrona prawna policjantów
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Głuchoniemi
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

Najczęściej czytane

 1. Wspólne kontrole antysmogowe Policji wraz z urzędnikami gminy Grodzisk Wielkopolski

  W ramach trwających działań antysmogowych, realizując przy tym zapisy Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Wielkopolskiego, jak również tzw. „uchwały antysmogowej”, grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim prowadzą cykliczne kontrole kotłowni w gospodarstwach domowych z zakresu spalania odpadów i paliw zabronionych do ich stosowania.

 2. Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w gminie Rakoniewice

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miejscowości Blinek. Mimo podjętej reanimacji 17-letni kierowca motoroweru zmarł w szpitalu. Jak wynika z informacji policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, motorowerzysta z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą część jezdni i uderzył w jadącą z naprzeciwka koparko – ładowarkę. Przyczyny tego wypadku będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

 3. Zdewastował pizzerię. Zatrzymany 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia

  Grodziscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wszedł na teren jednej z grodziski pizzerii doprowadzając wnętrze lokalu do bardzo poważnej dewastacji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w sobie prawie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Straty wycenia się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Groźna kolizja drogowa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

  Do bardzo poważnej kolizji drogowej z udziałem ciężarówki oraz szynobusu doszło w okolicach miejscowości Kąkolewo w gminie Granowo. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym umiejscowionym na delikatnym wzniesieniu, najprawdopodobniej doszło do zawieszenia się pojazdu bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy. Kierowca widząc nadjeżdżający pociąg zdążył w porę uciec. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Uruchomiono komunikację zastępczą, a sprawca kolizji drogowej został ukarany wysokim mandatem karnym.

 5. Seniorze uważaj na oszustów - nowa metoda "na listonosza"

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by ograbić swoje ofiary. Kto nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy prokuratora? Ostatnio na terenie naszego kraju przestępcy wypróbowywali jednak nową metodę - tym razem ”na listonosza”.

 6. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 7. Kierowco!!! Początek roku szkolnego

  Przed nami miesiąc wrzesień, a co za tym idzie? Początek nowego roku szkolnego. Na drogach ponownie pojawią się dzieci idące do szkół, jak również z nich wracające. Dlatego też grodziscy policjanci apelują zwłaszcza do rodziców i opiekunów, aby przypomnieli najmłodszym, w jaki sposób należy zachowywać się na drodze.

 8. Powiatowe obchody Święta Niepodległości oraz Święta Służby Cywilnej

  W Pałacu Urzędu Miejskiego w Rakoniewicach funkcjonariusze wraz z pracownikami cywilnymi Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim obchodzili lokalne Święto Niepodległości w łączności ze Świętem Służby Cywilnej. W tym wyjątkowym dniu Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wlkp. podinspektor Roma Figaszewska wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinspektorem Andrzejem Szarym podziękowali wszystkim pracownikom za ich codzienne oddanie i profesjonalizm w służbie na rzecz grodziskiej Policji.

 9. Areszt dla kierowcy za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem alkoholu

  Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który 16 listopada br. spowodował wypadek drogowy w miejscowości Kotowo w gminie Granowo. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim wobec kierowcy, obywatela Gruzji zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara czterech i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

 10. Grodziscy policjanci na "VII Powiatowym Festiwalu Zawodów"

  Grodziscy funkcjonariusze wzięli udział w VII edycji „Festiwalu Zawodów” powiatu grodziskiego. Swego rodzaju „targi pracy” tradycyjnie odbyły się w Grodziskiej Hali Sportowej. Od lat organizatorem tego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. Na Festiwalu Zawodów swoje stanowiska wystawiły służby Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, jak również firmy oraz duże i małe przedsiębiorstwa działające na terenie Wielkopolski.