KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ochrona prawna policjantów
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Głuchoniemi
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

Najczęściej czytane

 1. Domownicy spali, gdy policjant zauważył pożar

  Policjant w godzinach rannych w drodze na służbę zauważył niepokojący pożar w okolicach lasu i zabudowań mieszkalnych. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Powiadomił Państwową Straż Pożarną, a następnie obudził właścicieli posesji. Okazało się, że w ogniu znalazły się baloty słomy. Wspólnie wraz z sąsiadami udało się odrzucić sporą część palących się balotów od całej reszty. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta z pewnością udało się uniknąć ogromnych strat materialnych.

 2. Zdewastował pizzerię. Zatrzymany 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia

  Grodziscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wszedł na teren jednej z grodziski pizzerii doprowadzając wnętrze lokalu do bardzo poważnej dewastacji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w sobie prawie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Straty wycenia się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. 22-latek zatrzymany za narkotyki

  Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z rakoniewickiego komisariatu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rakoniewic posiadającego przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze w trakcie kontroli osobistej ujawnili ponad 32 gramy amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Odprawa roczna 2019/2020 z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki. W tegorocznej odprawie udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin na czele ze Starostą Grodziskim. Odprawę poprzedziła uroczystość przekazania oraz symbolicznego wręczenia kluczyków do nowo zakupionych radiowozów, które dzięki współpracy z samorządami trafiły do grodziskiej jednostki Policji.

 5. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 6. Pijany kierowca uderzył w płot ogrodzeniowy. Grozi mu kara 2 lat więzienia

  Na drodze gminnej w miejscowości Łubnica w gminie Wielichowo doszło do kolizji drogowej, gdzie pijany kierowca wjechał w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. Na całe szczęście nikt w tym miejscu nie przechodził, a ucierpiały tylko i wyłącznie rzeczy materialne. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali rakoniewiccy policjanci, gdzie finalnie sprawa zakończy się w Sądzie. Sprawcy kolizji drogowej będącego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 7. Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 8. Seniorze uważaj na oszustów - nowa metoda "na listonosza"

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by ograbić swoje ofiary. Kto nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy prokuratora? Ostatnio na terenie naszego kraju przestępcy wypróbowywali jednak nową metodę - tym razem ”na listonosza”.

 9. Starosta Grodziski przekazał policjantom narkotesty

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podkom. Artur Ratajczak odebrał z rąk Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego około 100 szt. najnowszych narkotestów, które jak sama nazwa wskazuje służą do wykrywania narkotyków w organizmie. Jednorazowe narkotesty są bardzo ważnym narzędziem w codziennej służbie grodziskich policjantów. Każde ich użycie będzie miało istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

 10. Wspólne kontrole antysmogowe Policji wraz z urzędnikami gminy Grodzisk Wielkopolski

  W ramach trwających działań antysmogowych, realizując przy tym zapisy Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Wielkopolskiego, jak również tzw. „uchwały antysmogowej”, grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim prowadzą cykliczne kontrole kotłowni w gospodarstwach domowych z zakresu spalania odpadów i paliw zabronionych do ich stosowania.