KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Kolizja ciężarówki z szynobusem - video

  Na niestrzeżonym, oznakowanym przejździe kolejowym w gminie Granowo na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Bielawy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem szynobusu relacji Wolsztyn – Poznań oraz pojazdu ciężarowego.Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie wyhamował przed przejazdem kolejowym i uderzył w przejeżdżający pociąg. Ostatecznie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy tej groźnej kolizji policjanci zatrzymali prawo jazdy.

 2. Wypadek drogowy w gminie Rakoniewice. Nie żyje potrącona kobieta

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 32 na wysokości skrzyżowania do miejscowości Goździn na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Rakoniewice. Kierująca pojazdem osobowym marki BMW potrąciła przebiegającą przez jezdnię młodą kobietę. Mimo natychmiastowej pomocy oraz szybkiego transportu śmigłowcem, 21-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice po kilku godzinach zmarła w jednym z poznańskich szpitali.

 3. Zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku

  Grodziscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów w okolicach centrum Grodziska Wielkopolskiego. Włamywacze kradli wszystko co według nich stanowiło jakąkolwiek wartość. W chwili wejścia policjantów do domu, sprawcy dosłownie pochowali się po szafach. Właścicielka domu wyceniła poniesione straty na blisko kilka tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem dwóm mieszkańcom Grodziska Wielkopolskiego grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki. W tegorocznej odprawie udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin na czele ze Starostą Grodziskim. Podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie kluczyków do nowo zakupionych radiowozów, które dzięki współpracy z samorządami trafiły do grodziskiej jednostki Policji.

 5. Wizyta Pani Marty Kubiak - Posłanki na Sejm RP w Komisariacie Policji w Rakoniewicach

  W Komisariacie Policji w Rakoniewicach odbyło się spotkanie z Panią Martą Kubiak – Posłanką na Sejm RP oraz przedstawicielami samorządu powiatu grodziskiego oraz gminy Rakoniewice. Spotkanie miało na celu omówienie bieżących spraw dotyczących codziennej służby rakoniewickich policjantów oraz omówienie planów na najbliższą przyszłość. Pani Poseł zapewniła o swojej współpracy na rzecz poprawy warunków służbowych rakoniewickich funkcjonariuszy oraz wyraziła swoje wsparcie dla wszelkich inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców tego regionu.

 6. Wypadek na K-32. Samochód osobowy najechał na tył przyczepy ciągnika rolniczego.

  Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie nadmierna prędkość była główną przyczyną tego zdarzenia. Młody kierowca samochodu marki Audi trafił do jednego z podpoznańskich szpitali. Droga krajowa na tym odcinku przez ponad godzinę była nieprzejezdna. Policjanci kierowali objazdami.

 7. Kontrole trzeźwości kierowców ciężarówek

  Grodziscy policjanci wraz z początkiem tygodnia rozpoczęli akcję ukierunkowaną na wyeliminowanie jak największej ilości pijanych kierowców z dróg powiatu grodziskiego. Działania ze szczególną uwagą zostały ukierunkowane na kierowców samochodów ciężarowych.

 8. Dzieci w Kąkolewie wiedzą jak bezpiecznie spędzić ferie

  W szkole podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie odbyło się rostrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem „Moje bezpieczne ferie”. Nagrodzone prace dzieci z klas 1 – 3 w pełni odzwierciedlały sens bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Grodziscy policjanci opowiedzieli o bezpieczeństwie i wręczyli nagrody zasłużonym zwycięzcom.

 9. KGP - Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód

  Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie!

 10. "Dzień bezpieczeństwa" w Zespole Szkół w Jabłonnie

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili szereg prelekcji o bezpieczeństwie, skierowanych bezpośrednio do dzieci i młodzieży. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłonnie w powiecie grodziskim usłyszeli od policjantów jak bezpiecznie korzystać z Internetu i w jaki sposób ustrzec się przed jego zagrożeniami. Funkcjonariusze opowiedzieli również jak bezpiecznie spędzić wolny czas podczas nadchodzących ferii zimowych.