Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności
Pobili i uciekli. Dwóch sprawców trafiło do aresztu. | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
25.05.2015.

dsa2Trzy miesiące spędzą w areszcie 30 i 22-latek, którzy pobili młodego grodziszczanina. Do pobicia doszło 18 maja w godzinach wieczornych. Niespełna po upływie kilkudziesięciu minut od przyjęcia zawiadomienia sprawcy tego pobicia byli już w rękach grodziskich policjantów. Mężczyźni są bardzo dobrze znani policyjnym kartotekom. Za pobicie grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

…więcej
 
Pierwsze zatrzymane prawa jazdy | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
20.05.2015.

1_133Policjanci w całej Polsce zatrzymali łącznie 144 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W poniedziałek na terenie całego kraju prowadzona była akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze m.in. kontrolowali, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy byli trzeźwi, czy stosowali pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Również i na terenie powiatu grodziskiego w Wilkowie Polskim grodziscy policjanci zatrzymali kierującego Alfą Romeo, który w obszarze zabudowanym w okolicach tamtejszej Szkoły Podstawowej jechał 113 km na obowiązującej "50". Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

…więcej
 
KGP - zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
19.05.2015.
dziecko_copyZmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

…więcej
 
Charytatywnie ciąg dalszy... | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
18.05.2015.

ipa0W miesiącu kwietniu na terenie Grodziskiej Hali Sportowej rozegrany został Pierwszy Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej Halowej Wielkopolskich Policjantów. Tego dnia opieką zostały objęte dzieci z rodzin policyjnych, które na co dzień zmagają się z przeciwnościami losu. W czasie spotkania z szefem grodziskich policjantów, Agatka, Kornelka i Filip po raz kolejny zostały obdarowane upominkami, które niejako stały się podsumowaniem i uwieńczeniem kwietniowego Turnieju.

…więcej
 
Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "SUPER GLINA 2015" | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
18.05.2015.

1Trwa plebiscyt na najlepszego policjanta SuperGlina 2014. Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim reprezentuje w nim młodszy aspirant Artur Płaczek, na którego można oddać głos wysyłając

SMS pod nr 72355 o treści NAJ.62.

…więcej
 
UWAGA!!! Zmiany w przepisach ruchu drogowego | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
17.05.2015.
1-22870_gOd 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
…więcej
 
Zastępca Komendanta przebiegł ultra maraton GWiNT na dystansie 161 km. | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
11.05.2015.

gwint2_-_kopiaW dniach 8-9 maja br. odbył się pierwszy w Polsce bieg przełajowy o dystansie 100 mil. Jedynym reprezentantem powiatu grodziskiego, który przebiegł cały Ultra Maraton Super GWiNT był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim – komisarz Krzysztof Krawczyk. Wiceszef grodziskich policjantów w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

…więcej
 
Grodziscy i wolsztyńscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
07.05.2015.
qaq0Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W zlokalizowanych na terenie gminy Rakoniewice zabudowaniach gospodarczych zabezpieczyli ponad sto roślin w końcowej fazie wegetacji oraz około 4 kilogramy suszu gotowego do sporządzenia narkotyku. Policjanci zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w procederze, którym grozi kara od 3 lat więzienia.
…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 786