KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Przyczyną zgonu było zatrucie alkoholem metylowym - UWAGA!!! Nie kupuj alkoholu niewiadomego pochodzenia

  Do szpitala w Grodzisku Wielkopolskim trafił mieszkaniec gminy Wielichowo z podejrzeniem zatrucia alkoholem metylowym. Mężczyzna w godzinach wieczornych zmarł. Grodziscy policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali łącznie 3 osoby oraz zabezpieczyli 65 butelek szklanych z zawartością alkoholu niewiadomego pochodzenia. Śledczy w najbliższym czasie będą ustalali gdzie ten alkohol został zakupiony. Policjanci mocno przestrzegają przed zakupem jakiegokolwiek alkoholu niewiadomego pochodzenia.

 2. Piotr Papież oficjalnie Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim

  Podinsp. Piotr Papież oficjalnie Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Z dniem 1 lutego br. na to stanowisko został powołany decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego.

 3. Odprawa roczna grodziskich policjantów z udziałem Z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki. W tegorocznej odprawie udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin na czele ze Starostą Grodziskim.

 4. Lekcja w terenie dla uczniów z klasy mundurowej

  Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim odwiedziła młodzież uczęszczająca na co dzień do klasy mundurowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie zwiedzili budynek Komendy, zapoznali się z charakterystyką służby policyjnej, historią tej jednostki, a na zakończenie zapoznali się z Przewodnikiem Psa Służbowego.

 5. Pijany z Sądowym Zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych

  W Rakoniewicach kierujący samochodem marki Audi A4 nie opanował pojazdu i wjechał do przydrożnego rowu oddzielającego stację paliw od drogi krajowej nr 32. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował uciekać. Został ujęty przez naocznych świadków, którzy mieli realne przypuszczenia, że ten mężczyzna jest pijany. Kierowcę przekazali w ręce rakoniewickich policjantów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tylko potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Dzielnicowi pracują w nowej formule

  Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 7. Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO

 8. Pokaz ratownictwa na lodzie

  Z inicjatywy Sołtysa Wsi Strzępiń w gminie Granowo odbył się pokaz ratownictwa na lodzie. Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci, które w tym roku nie wyjechały na ferie zimowe, a ten miły czas postanowiły spędzić w domu. Do współpracy zaproszeni zostali policjanci dzielnicowi z grodziskiej jednostki oraz strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Wielkopolskim.

 9. Jakie zagrożenia zaznaczają mieszkańcy powiatu grodziskiego?

  W ramach co miesięcznych podsumowań pragniemy przybliżyć Państwu dane statystyczne z prowadzonej przez grodziskich policjantów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Analizując styczeń br. okazuje się, że jednym z najbardziej drażliwych społecznie czynów zaistniałych na terenie powiatu grodziskiego jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, następne w kolejności to nadmierne przekraczanie dozwolonej prędkości.

 10. Bezpieczny Dzień Babci i Dziadka w Granowie

  Granowscy dzielnicowi wraz z policjantką z Zespołu Profilaktyki Społecznej w ramach realizacji programu prewencyjnego pod nazwą ,,Bezpieczne życie seniorów” odwiedzili osoby starsze z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Przedszkolno – Szkolny w Granowie. W spotkaniu na terenie Granowskiej Hali Sportowej uczestniczyło około 300 seniorów. Patronem spotkania był Wójt Gminy Granowo.