Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności
W Grodzisku Wlkp. są uczciwi ludzie | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
22.06.2015.

znak_policjaW dniu 16 czerwca br. do tutejszej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która znalazła banknoty pieniężne w łącznej kwocie 100 zł. Uczciwa znalazczyni całą kwotę przekazała policjantom w nadziei, że znajdzie się prawowity ich właściciel. Kierownictwo grodziskiej policji wyraziło szczere podziękowanie za okazaną uczciwość.

…więcej
 
Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
14.06.2015.

znak_policjaW niedzielę 14 czerwca br. około godziny 20:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w kierunku miejscowości Grąblewo na wysokości ulicy Sosnowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zdarzenie dotyczyło potrącenia młodego mężczyzny przez pociąg – „szyno bus” poruszający się na trasie relacji Poznań – Wolsztyn. Policjanci oraz strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca jak i zwłok wykonując pełną dokumentację. Przyczyny tego zdarzenia na chwilę obecną są nieznane.

…więcej
 
Apel o rozwagę nad wodą | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
13.06.2015.

1-134412_mo4Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Od początku maja do 11 czerwca utonęło już 48 osób. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


…więcej
 
W "Jedynce" zdawali na karty rowerowe | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
03.06.2015.

ww11Grodziscy policjanci na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla uczniów czwartych klas. Swoje „pierwsze prawa jazdy” uczniowie będą mogli odebrać już na zakończenie roku szkolnego. Gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy naszym młodym rowerzystom szerokiej i bezpiecznej drogi…

…więcej
 
Policjanci szkolili swoje umiejętności strzeleckie | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
31.05.2015.

p00Grodziscy policjanci systematycznie podnoszą swoje umiejętności strzeleckie. Zadania, jakie stawia się policjantom, to przede wszystkim bezpieczne, szybkie i skuteczne posługiwanie się bronią.

…więcej
 
Pobili i uciekli. Dwóch sprawców trafiło do aresztu. | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
25.05.2015.

dsa2Trzy miesiące spędzą w areszcie 30 i 22-latek, którzy pobili młodego grodziszczanina. Do pobicia doszło 18 maja w godzinach wieczornych. Niespełna po upływie kilkudziesięciu minut od przyjęcia zawiadomienia sprawcy tego pobicia byli już w rękach grodziskich policjantów. Mężczyźni są bardzo dobrze znani policyjnym kartotekom. Za pobicie grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

…więcej
 
Pierwsze zatrzymane prawa jazdy | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
20.05.2015.

1_133Policjanci w całej Polsce zatrzymali łącznie 144 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W poniedziałek na terenie całego kraju prowadzona była akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze m.in. kontrolowali, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy byli trzeźwi, czy stosowali pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Również i na terenie powiatu grodziskiego w Wilkowie Polskim grodziscy policjanci zatrzymali kierującego Alfą Romeo, który w obszarze zabudowanym w okolicach tamtejszej Szkoły Podstawowej jechał 113 km na obowiązującej "50". Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

…więcej
 
KGP - zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci | Drukuj |
Autor: Kamil Sikorski   
19.05.2015.
dziecko_copyZmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 791