KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Pościg za pijanym kierowcą

  Sceny niczym z amerykańskiego filmu rozegrały się w miejscowości Łąkie, po tym jak rakoniewiccy dzielnicowi ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ostatecznie wszystko miało swój koniec w polu zboża i kukurydzy. Jak się okazało, 42-latek uciekający przed policjantami był kompletnie pijany. W dodatku mężczyzna kierował pojazdem bez wymaganego prawa jazdy, a w jego organizmie płynęła krew z zawartością ponad 3 promili alkoholu. Zgodnie z prawem mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co w myśl nowo obowiązujących przepisów czyn ten stanowi przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Policjanci odnaleźli kradziony samochód

  Grodziscy policjanci podczas patrolu na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski zainteresowali się pojazdem marki Audi A4, który był zaparkowany na obrzeżach miasta. Ślady widniejące wokół pojazdu przykuły szczególną uwagę patrolujących funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu pojazdu w systemach policyjnych okazało się, że audi zostało skradzione poprzedniej nocy z terenu powiatu leszczyńskiego.

 3. Sobota pod znakiem nietrzeźwych kierowców

  Sobota minionego weekendu upłynęła pod znakiem zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. W Rostarzewie kierujący samochodem osobowym marki KIA Optima nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem marki Fiat Sedici. Niespełna dwie godziny później policjanci interweniowali w Kuźnicy Zbąskiej, gdzie tam kobieta jadąca pojazdem Opel Corsa doprowadziła do zderzenia bocznego z Renault Clio. Sprawczyni kolizji miała w sobie ponad 2 promile alkoholu.

 4. Szczęśliwy finał poszukiwań zdesperowanej kobiety

  Pozytywnie zakończyły się poszukiwania 53-letniej kobiety, która przez telefon swojemu znajomemu oznajmiła, że chce popełnić samobójstwo i właśnie czeka na przejeżdżający pociąg. Grodziscy policjanci wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej przez kilka godzin przeczesywali lasy na terenie gminy Rakoniewice. Ostatecznie policjanci odnaleźli kobietę siedzącą w zaroślach, którą następnie przekazali pod stosowną opiekę medyczną.

 5. Policjanci zlikwidowali uprawę marihuany

  Wspólne działania policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz z Komisariatu Policji w Rakoniewicach doprowadziły do likwidacji niewielkiej uprawy krzewów marihuany, do których uprawy doszło na terenie jednej z wielichowskich posesji. Według informacji uzyskanych od specjalistów z Interpolu okazuje się, że z tych zaledwie kilku zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 150 działek narkotyku. Ostatecznie towar nie trafi na rynek, a niespełna 26-letniemu hodowcy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Siłą zabrali telefon

  Grodzicy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju na 15-letnim mieszkańcu Grodziska Wielkopolskiego, któremu w trakcie szarpaniny wyrwano torbę na pasku z zawartością pieniędzy i telefonu komórkowego. Ostatecznie dwaj młodzi 18-latkowie spędzili noc w policyjnym areszcie. Za popełniony czyn przestępczy grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 7. Uratowali 26-latka chcącego odebrać sobie życie

  Zdecydowana reakcja grodziskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 26-letniemu mężczyźnie, który po zażyciu sporej ilości tabletek nasennych, a następnie zapiciu ich alkoholem oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci odnaleźli mężczyznę siedzącego w zaroślach w odludnym miejscu z podciętymi żyłami. Funkcjonariusze natychmiast opatrzyli rany i wezwali pogotowie. Młody mieszkaniec gminy Kamieniec trafił ostatecznie na oddział toksykologiczny jednego z poznańskich szpitali. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 8. "Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą" - Akcja prewencyjna policjantów z Wolsztyna, Grodziska i Nowego Tomyśla

  W miniony czwartek – 6 lipca - na wodach jeziora Kuźnickiego policjanci z Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna, Nowego Tomyśla i Poznania wspólnie ze strażakami z Wolsztyna, Grodziska Wlkp. i Rakoniewic oraz przedstawicielem Drużyny Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Wolsztyn przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz obejrzało około dwustu kolonistów. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz tresura psów policyjnych spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Akcja profilaktyczna "Jabłko, czy cytrynka"

  Grodziscy policjanci wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie Polskim przeprowadzili działania prewencyjno – edukacyjne pod nazwą „Jabłko, czy cytrynka”. Celem głównym prowadzonych działań było zwrócenie szczególnej uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym, jak również na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się od policjantów o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji.