KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Pożegnanie odchodzących na emeryturę

  1 marca kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz koleżanki i koledzy pożegnali dwóch policjantów, którzy przez ostatnie lata poświęcili się dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Aspirant Paweł Buszkiewicz oraz młodszy aspirant Grzegorz Słaby to dzielnicowi, którzy po ponad 25 latach pracy pożegnali mury grodziskiej jednostki Policji odchodząc na zasłużoną emeryturę.

 2. Święto Kobiet w grodziskiej jednostce Policji

  Grodziscy policjanci złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom pracującym w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Zastępca Komendanta wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów skierowali do Pań szczere wyrazy uznania za ich ciężką pracę jaką wykonują każdego dnia na rzecz grodziskiej jednostki Policji.

 3. Zaczepiała przechodniów. Okazało się, że jest poszukiwana przez Policję

  Dyżurny z grodziskiej jednostki Policji otrzymał zawiadomienie od mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego, że przy jednym z marketów stoi kobieta, która zaczepia przechodniów żebrząc o pieniądze. Na miejscu zainterweniowali dzielnicowi, którzy szybko namierzyli opisywaną w zgłoszeniu kobietę. Po dokonaniu sprawdzeń w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 37-letnia poznanianka poszukiwana jest przez Policję na terenie całego kraju.

 4. Zabezpieczone narkotyki nie trafią na "czarny" rynek

  Grodziscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał ponad 350 gr. środków narkotycznych. Mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego był wcześniej znany grodziskim policjantom z uwagi na jego wcześniejszą karalność. Mając taką ilość białego proszku, na grodziski rynek mógł wprowadzić do obrotu ponad 350 „działek” meta amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Policjanci wraz z psem służbowym w granowskim przedszkolu

  W ramach realizowanego programu profilaktycznego pod nazwą ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać” grodziscy policjanci wraz z dzielnicowymi odwiedzili dzieci uczęszczające na co dzień do Gminnego Przedszkola w Granowie. Przewodnik psa służbowego zaprezentował dzieciom swojego wspaniałego „czworonoga”.

 6. Sprawdź, czy masz prawidłowe oznakowanie numeru swojej posesji

  O tym, jak ważne jest prawidłowe oznakowanie posesji, z pewnością mogą powiedzieć ratownicy medyczni śpieszący z pomocą, strażacy jadący do pożaru, czy patrol policji jadący na interwencję. W marcu dzielnicowi na terenie całego powiatu grodziskiego przeprowadzą działania mające na celu sprawdzenie, czy posesje są prawidłowo oznakowane numerem porządkowym.

 7. Niebezpieczna gra dotarła do Polski. Prokuratura Krajowa apeluje i ostrzega

  Troje nastoletnich dzieci z powiatu pyrzyckiego (województwo zachodniopomorskie) dokonało samookaleczenia na ramionach i przedramionach poprzez wycięcie ostrym narzędziem symbolu f50. Powodem było uczestnictwo w grze. Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie i apel do rodziców i opiekunów. Kierownictwo grodziskiej jednostki Policji zaplanowało spotkanie i dyskusję skierowaną do wszystkich dyrektorów szkół powiatu grodziskiego w zakresie tego niebezpiecznego zjawiska.

 8. Dzielnicowi z odwiedzinami w Wolkowie

  Dzielnicowi odwiedzili dzieci w miejscowości Wolkowo. Z inicjatywy sołtysa wsi pana Tomasza Kryś spotkanie policjantów z uczniami zorganizowano na terenie sali wiejskiej w Wolkowie. Policjanci omówili kwestie podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak również zaznajomili z pracą policjanta. Dzieci obejrzały radiowóz oraz niezbędny sprzęt policyjny.

 9. Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO

 10. Pijany z Sądowym Zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych

  W Rakoniewicach kierujący samochodem marki Audi A4 nie opanował pojazdu i wjechał do przydrożnego rowu oddzielającego stację paliw od drogi krajowej nr 32. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował uciekać. Został ujęty przez naocznych świadków, którzy mieli realne przypuszczenia, że ten mężczyzna jest pijany. Kierowcę przekazali w ręce rakoniewickich policjantów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tylko potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.