Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd
18.12.2014.

Grodzisk Wlkp., woj.wielkopolskiego

policjaWedług Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

…więcej
 
Śmiertelny wypadek na grodziskiej powiatówce.
18.12.2014.

Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskiego.

1_070Wczoraj kilka minut przed godz. 18.00 na drodze powiatowej miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy, W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł kierujący pojazdem 39 letni mieszkaniec Rakoniewic. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi grodziska komenda Policji.

…więcej
 
Policja radzi jak ustrzec się przed kradzieżą i kradzieżą z włamaniem
18.12.2014.

Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskiego

wandalizm_zbita_szybaIdą Święta, a licho nie śpi. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów. Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego mieszkania. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszej własności, jeżeli sami nie będziemy o nią dbali.

…więcej
 
Zawiadomienie
09.12.2014.

jacek_w_mundurze_wojsk_wielkopolskichW imieniu Rodziny oraz Kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pragniemy podziękować wszystkim przybyłym na uroczystości pogrzebowe śp. Jacka Wilczaka, które odbyły się na cmentarzu parafialnym 10 grudnia 2014 roku w Ptaszkowie.

…więcej
 
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu grodziskiego - listopad 2014
09.12.2014.

rdInformacja

O stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego

na terenie powiatu grodziskiego w miesiącu listopadzie 2014 roku

…więcej
 
Zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol - wspólna akcja Policji oraz Izby Celnej
05.12.2014.

pap1Grodziscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania ujawnili ponad 265 nielegalnych paczek papierosów różnych marek oraz około 30 litrów spirytusu. Żaden z tych towarów nie był oznaczony znakami akcyzy. Za posiadanie nielegalnego towaru 42-letniemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny.

…więcej
 
"Dziękuję za Waszą odwagę"
05.12.2014.

img_0556Takimi słowami dziękował Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim trzem mieszkańcom powiatu grodziskiego, którzy udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. Odwaga jaką wykazali się młodzi mieszkańcy Rakoniewic zasługuje na prawdziwe uznanie.

…więcej
 
Oszukiwał przez internet - nie ominie go kara
03.12.2014.

oszinter2Funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą grodziskiej policji na podstawie własnej pracy operacyjnej ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego dopuścił się ponad 20-stu oszustw internetowych na szkodę obywateli z terenu całej Polski. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Zajęcia prewencyjne z udziałem psa policyjnego
03.12.2014.

rrr1Przewodnik psa służbowego wraz z rzecznikiem grodziskiej policji odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Rostarzewie. Dzieci przedszkolne oraz ich nie co starsi koledzy byli mile zaskoczeni umiejętnościami jaki zaprezentował dla nich pies policyjny. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak postępować na wypadek atakującego obcego im zwierzęcia.

…więcej