Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Walka przeciwko dopalaczom. Wielkopolska akcja DESIGNER DRUGS
02.03.2015.

drug1Mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży w zakresie uzależnień oraz zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy na terenie województwa wielkopolskiego policjanci z całego garnizonu przeprowadzili akcję pod kryptonimem DESIGNER DRUGS. W piątek 27 lutego br. grodziscy policjanci również przeprowadzili takie działania. Akcję zrealizowano wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Grodzisku Wielkopolskim.

…więcej
 
Zdarzenie drogowe - zgon 52-letniego mężczyzny
02.03.2015.

ruch1111111W piątek 27 lutego br., około godziny 17:50 policjanci dotarli na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Wielichowo Wieś. Kierujący samochodem Skoda Felicja pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji – mężczyzna zmarł.

…więcej
 
Jeden miał narkotyki - drugi jechał pod ich wpływem
26.02.2015.

img_1318Grodziscy policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz jego 20-letniego znajomego, który prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków. U młodego mieszkańca Nowego Tomyśla ujawniono i zabezpieczono porcję marihuany oraz jedną porcję amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Jechał pomimo zakazu sądowego
26.02.2015.

zaqwsx_111111Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego samochodem marki Audi. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice, złamał orzeczony zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. Złamanie nakazu sądowego to przestępstwo zagrożone karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Grodziski policjant najlepszym piłkarzem turnieju
25.02.2015.

e1W minionym tygodniu odbył się turniej piłkarski w Opalenicy mający uczczenie pamięci znakomitego piłkarza i działacza sportowego Andrzeja Mroczoszka. Turniej między innymi wyłowił najlepszego piłkarza, którym został starszy posterunkowy Tomasz Gawron – funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego grodziskiej policji.

…więcej
 
"Cała Polska czyta dzieciom" grodziscy policjanci też...
24.02.2015.

0Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odwiedzili dzieci z Wielichowa w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i w czasie trwających ferii zimowych.

…więcej
 
Ferie w Komendzie...
24.02.2015.

img_1607W ramach półkolonii odbywających się w czasie trwających ferii zimowych młodzież i dzieci z Granowa odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Uczestnicy wycieczki zapoznały się osobiście ze specyfiką służby policjanta, obejrzały sprzęt policyjny na czele z radiowozami, a największą niespodzianką okazał się pokaz psa służbowego, którego zaprezentował sam jego przewodnik.

…więcej
 
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
23.02.2015.

200Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem – to idea „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, którego obchody zaplanowane zostały na ostatni tydzień lutego.

…więcej
 
Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku zimowego
19.02.2015.

zaq1Policjanci ds. nieletnich każdego dnia odkąd zaczęły się ferie zimowe kontrolują miejsca wypoczynku zimowego na terenie powiatu grodziskiego. Dzieci i młodzież mają teraz więcej czasu, niż w czasie nauki szkolnej. Nadmiar czasu wolnego wśród młodych ludzi może rodzić różne pomysły. Nie zawsze zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami.

…więcej