Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Rekrutacja 2016
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
Mapy zagrożeń
Komisariat Policji w Rakoniewicach
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo


Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Bezpiecznie to wiedzieć i znać - cykliczne spotkania profilaktyczne z dziećmi
21.10.2016.

3Policjanci ds. profilaktyki społecznej wspólnie z przewodnikiem psa służbowego oraz przedstawicielami Fundacji Banku Zachodniego WBK spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Konojedzie. Prelekcje o bezpieczeństwie zostały przeprowadzone w oparciu o wojewódzki program prewencyjny pod nazwą „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

…więcej
 
Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym
17.10.2016.

zatrzymany1Grodziscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, który posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Mężczyzna od pewnego czasu poszukiwany był listem gończym za kradzieże i włamania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Zmiana na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji
17.10.2016.

z-ca_papiezZmiana na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Z dniem 13 października br. obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił podinspektor Piotr Papież. Dotychczas w grodziskiej jednostce Policji podinsp. Piotr Papież pełnił funkcję na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji. W ślad za zmianami na stanowiskach komendanckich doszło również do zmian na stanowiskach naczelników w Wydziale Prewencji. 

…więcej
 
Grodziscy policjanci wybrali nowego Przewodniczącego NSZZ Policjantów
16.10.2016.

img_5998Grodziscy policjanci wybrali Przewodniczącego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów powiatu grodziskiego. Nowym Przewodniczącym na kadencję 2016 – 2020 wybrany został podkomisarz Kamil Sikorski. Spotkanie sprawozdawczo – wyborcze wyłoniło również nowy zarząd, będący jednocześnie gwarantem dobrej i owocnej współpracy na rzecz grodziskich funkcjonariuszy.

…więcej
 
Akt mianowania dla Komendanta Grodziskich Policjantów
14.10.2016.

58_-_kopiaNadkomisarz Roma Figaszewska z dniem 13 października br. otrzymała akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Dotychczas Pani Komendant pełniła obowiązki na tym stanowisku. Mianowania  Komendantów Powiatowych w województwie Wielkopolskim odbyły się podczas uroczystości otwarcia nowego Komisariatu Policji w Pniewach.

…więcej
 
Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji do mieszkańców Wielkopolski
13.10.2016.
nowe_logoSzanowni mieszkańcy Wielkopolski !

Śmierć na drodze, to nie tylko tragedie ofiar, ale także nieopisane tragedie ich najbliższych.

To również wielkie tragedie dla sprawców, którzy z konsekwencjami zabicia człowieka lub jego okaleczenia zmagać się będą przez lata, a w swoich sumieniach, z pewnością do końca swojego życia.
…więcej
 
Finał kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
12.10.2016.

dsc_0006Grodziscy policjanci wraz uczniami Szkół Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych z terenu gminy Grodzisk Wlkp. od kilkunastu lat są realizatorami ogólnopolskiej kampanii Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”. W trakcie trwania tegorocznej akcji uczniowie wykazali się ogromną wiedzą podczas konkursów indywidualnych, w których nie bez znaczenia był głos grodziskich policjantów zajmujących się na co dzień profilaktyką wśród nieletnich.

…więcej
 
Bezpieczeństwo Seniorów - Rok Akademicki 2016/2017 - rozpoczęty
10.10.2016.

dsc_0129Grodziscy policjanci spotkali się ze studentami Grodziskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu uczestniczyło wiele osób związanych z gminą Grodzisk Wielkopolski. Inauguracja Roku Akademickiego stała się niezwykłą okazją do przybliżenia seniorom profilaktyki związanej z oszustwami na tzw. „wnuczka”, „inkasenta”, czy „policjanta CBŚ”. Każdy z obecnych otrzymał od policjantów prezent w postaci ulotki z zawartymi poradami oraz magnes w kształcie radiowozu policyjnego.

…więcej
 
Maluchy w Komendzie
10.10.2016.

img_5699Dzieci z Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Każde z nich miało okazję zapoznać się bliżej ze służbą grodziskich policjantów. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom filmy prewencyjne omawiając przy tym elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

…więcej