Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Kampania społeczna "NIE (PRZY)DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ"
27.04.2015.

1-161517Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.

…więcej
 
Okradli ponad 17 marketów. Wpadli policjantom w Rakoniewicach
22.04.2015.

x1Grodziscy policjanci wspólnie z policjantami z Rakoniewic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli artykuły spożywcze w 17 marketach na terenie kilku miejscowości. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów na parkingu przy jednym z marketów w Rakoniewicach. W samochodzie policjanci ujawnili kilkanaście kilogramów kawy, czekolady, bombonierki i innych artykułów spożywczych. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Finał XVI Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
20.04.2015.

t00W Zespole Szkół im. „Polskich Noblistów” w Wielichowie odbył się XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział sześć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz pięć trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu grodziskiego. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się niemałą wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego, jak również praktycznymi umiejętnościami jazdy po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Zwycięzcami w tegorocznym Turnieju okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Wielichowie zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjum. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 13 maja w Pile.

…więcej
 
Policjanci odwiedzili uczniów w Słocinie
20.04.2015.

s1W miniony piątek 17 kwietnia br. grodziscy policjanci odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w miejscowości Słocin w gminie Grodzisk Wielkopolski. Z uczniami przeprowadzono pogadankę w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Policjanci zwrócili uwagę na problemy związane z cyberprzemocą, zasadami ruchu drogowego oraz postępowaniem w przypadkach zagrożenia przestępczością popełnianą przez i na szkodę nieletnich.  

…więcej
 
TRWA VIII EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"
17.04.2015.
policjantPrzypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmujemy do 31 maja 2015 roku.
…więcej
 
Grodziscy policjanci na III Targach Pracy
16.04.2015.

t1Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim miała swoich przedstawicieli podczas III Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Funkcjonariusze cieszyli się nie małym zainteresowaniem w zakresie poznawania istotnych szczegółów związanych z podjęciem służby w szeregach policji.

…więcej
 
Informacja o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego - marzec 2015
16.04.2015.

rdInformacja

o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego

na terenie powiatu grodziskiego w miesiącu marzec 2015 roku

…więcej
 
Tworzymy Grodziską Grupę "PAT"
15.04.2015.

pat014 kwietnia br. w Centrum Kultury „RONDO” w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się pierwsze spotkanie mające na celu utworzenie Grodziskiej Grupy PAT. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych spotkali się z rzecznikiem grodziskich policjantów, który omówił i zachęcił miejscową młodzież do wzięcia udziału w największym – realizowanym przez polską Policję – przedsięwzięciu profilaktycznym skierowanym do młodych osób pod nazwą „ Profilaktyka, a Ty”.

…więcej
 
Grodziscy policjanci pobiegli w 8. PÓŁMARATONIE POZNAŃ
14.04.2015.

00012 kwietnia ulicami miasta przebiegli uczestnicy 8. Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 86 policjantów i policjantek z całego kraju. Wśród nich pobiegli również policjanci z Grodziska Wielkopolskiego - mł. asp. Radosław Krym, mł. asp. Michał Jóśkowiak oraz mł. asp. Radosław Lehmann. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie. Pierwszym policjantem na mecie był funkcjonariusz z Poznania. Puchar dla najszybszej policjantki pojechał do Żar.

…więcej