KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Prapremiera i drugie urodziny "Grodziskiej Grupy PatPort"

  Na deskach Sali Widowiskowej w Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się uroczysta prapremiera spektaklu pt.: „Tylko jeden raz” w wykonaniu Grodziskiej Grupy Pat. Ogólnopolski program prewencyjny „Profilaktyka, a Ty” realizowany przez grodziskich policjantów spotkał się z ogromnym uznaniem i aprobatą wśród mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Teatr stworzony przez młodzież promuje modę na życie wolne od uzależnień. Rówieśnik do rówieśnika niesie myśl humanistyczną mówiącą o tym, że warto zrobić coś bezinteresownego dla drugiego człowieka. Podczas premiery członkowie grupy „patowskiej” obchodzili swoje drugie urodziny.

 2. Sprawcy włamania zatrzymani na gorącym uczynku

  Rakoniewiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do jednego z magazynów miejscowości Rakoniewice, w którym były przechowywane drogie części samochodowe. Policjanci odzyskali w całości skradzione przedmioty warte ponad 99 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Radosław Lehmann najlepszym dzielnicowym w powiecie grodziskim

  Rozpoczął się etap wojewódzki w prestiżowym plebiscycie Asy Bezpieczeństwa. Policjanci z całej Wielkopolski walczą o tytuł Dzielnicowego Roku. Powiat Grodziski będzie reprezentował mł. asp. Radosław Lehmann – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rakoniewicach. Zwycięzca odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim "Pochwałę" z wpisem do akt służbowych. Tyle jeśli chodzi o etap powiatowy. Przed policjantem stoi szansa zostania najlepszym dzielnicowym na terenie województwa wielkopolskiego.

 4. Nowa Sala Ćwiczeń dla grodziskich policjantów

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się skromna uroczystość otwarcia nowej Sali Ćwiczeń z przeznaczeniem dla policjantów oraz pracowników cywilnych. Otwarcia policyjnej siłowni dokonali nadinsp. Tomasz Trawiński, podinsp. Andrzej Szary oraz nadkom. Roma Figaszewska. Sala została sfinansowana w ramach Funduszu Prewencyjnego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego. Remont siłowni przeprowadzili związkowcy z Grodziska Wielkopolskiego. Udało się stworzyć miejsce, które daje możliwość do co raz lepszego rozwoju ogólno ruchowego wszystkich funkcjonariuszy grodziskiej Policji.

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Przedszkolaki z Łubnicy odwiedziły policjantów

  Dzieci z przedszkola gminnego w Łubnicy odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z codzienną służbą policjanta. Obejrzały policyjne radiowozy, sprzęt będący na wyposażeniu Policji oraz obejrzały filmy obrazujące służbę policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezent w postaci elementów odblaskowych.

 7. Parkowanie. Trudność, czy roztargnienie?

  Jak się okazuje, wielu kierowców w Grodzisku Wielkopolskim nie przywiązuje większej uwagi do parkowania, choć jest to przecież czynność bardzo skrupulatnie uregulowana przepisami. Za każdym razem niedostosowania się do nich, grożą nam konsekwencje finansowe. Postarajmy się jednak zwracać uwagę, gdzie pozostawiamy swoje pojazdy. W taki sposób, aby nie łamać przepisów, ale też nie utrudniać życia innym użytkownikom dróg.

 8. Konkurs "Dwie strony sieci" rostrzygnięty

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim podsumowali konkurs w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Dwie strony sieci”. W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu uczniów ze wszystkich szkół powiatu grodziskiego. Zwycięzcami okazali się uczniowie z Grodziska Wielkopolskiego, Ptaszkowa oraz z Konojadu.

 9. "Bezpieczny przedszkolak" w gminie Grodzisk Wielkopolski

  W ramach realizowanego przez grodziskich policjantów programu pod nazwą ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać” funkcjonariusze odwiedzili przedszkolaków z Gminnego Przedszkola im. „Krasnala Hałabały” w Grodzisku Wielkopolskim. Główną atrakcją dla dzieci była maskotka Wielkopolskiej Policji „Sierżant Pyrek”

 10. Bezpieczni seniorzy w Granowie

  ,,Bezpieczne życie seniorów” – w myśl tego programu grodziscy policjanci spotkali się z seniorami w gminie Granowo. Niespodzianką dla seniorów oraz ich wnuków był pokaz tresury psa policyjnego.