Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Rekrutacja 2016
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
Mapy zagrożeń
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Zatrzymani za narkotyki
24.05.2016.

marih0W minioną sobotę podczas jednej z imprez odbywających się na terenie powiatu grodziskiego policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie substancji narkotycznych. W miejscu ich zamieszkania, pies służbowy wskazał kilka miejsc ukrytej marihuany. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy Wielichowa. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Policjanci wsparli inicjatywę Happeningu Ekologicznego
24.05.2016.

0000W minionym tygodniu przy ul. Szerokiej odbył się Happening Ekologiczny, którego organizatorem był Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim przy współpracy z Klubem „Ekosłowak”, działającym przy grodziskim Liceum Ogólnokształcącym. Grodziscy policjanci wzorem lat ubiegłych po raz kolejny swoją obecnością wsparli  prowadzone działania edukacyjno – prewencyjne skierowane do najmłodszego pokolenia mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego w zakresie czystości środowiska.

…więcej
 
Informacja o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego w miesiącu kwietniu
23.05.2016.

rdInformacja

o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego

na terenie powiatu grodziskiego w kwietniu 2016 roku

 

…więcej
 
Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO
16.05.2016.
auta0Grodziscy kryminalni w minionym tygodniu doprowadzili do zatrzymania czterech sprawców trudniących się kradzieżami samochodów głównie z terenu powiatu grodziskiego. Złodzieje mają na swoim koncie 21 skradzionych aut. Wobec sprawców Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
…więcej
 
II Ogólnopolski Zlot PaTportów w Wolsztynie
16.05.2016.

pat0Młodzież z Grodziskiej Grupy PaT wzięła udział w II Ogólnopolskim Zlocie Patportów w Wolsztynie. Podczas spotkania towarzyszyła miła atmosfera, mnóstwo zabawy do późnych godzin nocnych. Młodzi ludzie po raz kolejny udowodnili, że można się świetnie bawić bez jakichkolwiek używek.

…więcej
 
Zaginięcia osób w Polsce. Fakty i mity
07.05.2016.

1-171736Zaginięcie bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może nas dotknąć. Ludzie giną bez względu na płeć, wiek, status społeczny, wykształcenie. Część zaginięć to efekt przemyślanej - bardziej lub mniej, ale świadomej decyzji takiej osoby. Inne to wynik różnego rodzaju wypadków losowych, bądź typowe zagubienia. Ponieważ od kilku lat zaginięcia stanowią zdecydowanie narastający problem społeczny przekazujemy informacje, które mogą pomóc w przybliżeniu tego zjawiska.

…więcej
 
Droga Babciu! Drogi Dziadku! Uważajcie na oszustów podających się za krewnych!
07.05.2016.

1-183755_mo4Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz upominków podarujmy im również wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami, uwrażliwiajmy ich i ostrzegajmy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

…więcej
 
Nieudane zakupy
06.05.2016.

kamera33leed-_kopiaGrodziscy kryminalni zakończyli postępowanie karne prowadzone wobec 54-letniego mężczyzny, który podjechał samochodem na parking jednego z grodziskich marketów. Wyszedł z auta, a następnie nie mogąc utrzymać równowagi przewrócił się tuż przed głównym wejściem do sklepu. Dochodzenie w tej sprawie wykazało, że mężczyzna w tym czasie miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi Grodziska Wielkopolskiego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Podsumowanie weekendu majowego 2016
05.05.2016.

wypadek00Miniony weekend majowy dla grodziskich oraz rakoniewickich policjantów upłynął pod znakiem wytężonej pracy. Na terenie naszego powiatu odnotowano kilkadziesiąt interwencji w miejscach publicznych, jak i w miejscach zamieszkania osób zgłaszających. Ponadto na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń, w tym także do dwóch poważnych wypadków drogowych. W jednym z nich w wyniku potrącenia śmierć poniósł siedmioletni chłopiec.

…więcej