Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Grodziska Grupa PaT na Stadionie Narodowym w Warszawie
28.06.2015.

00Ponad 11 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie. Na tym jubileuszowym spotkaniu nie mogło zabraknąć naszej młodzieży z Grodziskiego PaTPORTu. Po wielu wspólnie przeżytych godzinach, grodziska młodzież wróciła szczęśliwa, cała i zdrowa. Wydarzenia na Stadionie Narodowym wprowadzały nas niejednokrotnie w zachwyt. Młodzieżowa społeczność PaT z Grodziska Wielkopolskiego spisała się po raz kolejny na medal. Jesteśmy przekonani, że warto było utworzyć grupę młodzieży, która z oddaniem i zaangażowaniem, wspólnie z grodziskimi policjantami chce w pełni realizować Policyjny Ogólnopolski Program Prewencyjny „Profilaktyka, a Ty”.

…więcej
 
W Grodzisku Wlkp. są uczciwi ludzie
22.06.2015.

znak_policjaW dniu 16 czerwca br. do tutejszej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która znalazła banknoty pieniężne w łącznej kwocie 100 zł. Uczciwa znalazczyni całą kwotę przekazała policjantom w nadziei, że znajdzie się prawowity ich właściciel. Kierownictwo grodziskiej policji wyraziło szczere podziękowanie za okazaną uczciwość.

…więcej
 
Przed wakacjami - o czym warto wiedzieć?
19.06.2015.

1-165323_mo4O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


…więcej
 
Gala uroczystej inauguracji Grodziskiego PaTPORTu
17.06.2015.

1Na deskach Sali Widowiskowej w Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim 16 czerwca 2015 roku odbyła się uroczysta Gala inaugurująca działalność programu profilaktycznego „Profilaktyka, a Ty” połączona z utworzeniem młodzieżowej grupy PaTPORT powiatu grodziskiego. Podczas uroczystej gali młodzież wystawiła prapremierę spektaklu „SHOW”.  Sala Widowiskowa wypełniła się po brzegi.

…więcej
 
Prewencyjne działania "Jabłko, czy cytrynka"
16.06.2015.

k00Grodziscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilkowie Polskim na terenie Wilkowa Polskiego od  14 lat prowadzą  akcję prewencyjno – edukacyjną pod nazwą „Jabłko czy cytrynka”. Działania ze strony policjantów poprzedzone są informacją prewencyjną skierowaną do dzieci w ramach „Bezpiecznych wakacji”. 

…więcej
 
15 lecie IPA Region Obra
14.06.2015.

000W sobotę 13 czerwca w Wolsztynie odbyła się uroczystość 15-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji „IPA” Region Obra. To właśnie w 2000 roku piętnaście lat temu został utworzony region Obra International Police Association zrzeszający byłych i obecnych funkcjonariuszy Policji z Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego oraz Nowego Tomyśla.

…więcej
 
Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym
14.06.2015.

znak_policjaW niedzielę 14 czerwca br. około godziny 20:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w kierunku miejscowości Grąblewo na wysokości ulicy Sosnowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zdarzenie dotyczyło potrącenia młodego mężczyzny przez pociąg – „szyno bus” poruszający się na trasie relacji Poznań – Wolsztyn. Policjanci oraz strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca jak i zwłok wykonując pełną dokumentację. Przyczyny tego zdarzenia na chwilę obecną są nieznane.

…więcej
 
Apel o rozwagę nad wodą
13.06.2015.

1-134412_mo4Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Od początku maja do 11 czerwca utonęło już 48 osób. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


…więcej
 
Rusza kolejna edycja kampanii Pozory mylą, dowód nie
10.06.2015.
Rusza kolejna edycja kampanii „Pozory mylą, dowód nie”

1-165303_m„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.


…więcej