Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Rekrutacja 2016
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
Mapy zagrożeń
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo


Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Policjanci na otwarciu "Miasteczka Ruchu Drogowego"
26.09.2016.

miasteczko_ruchu_grodzisk_otwarcieGrodziscy policjanci na zaproszenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego uczestniczyli w otwarciu nowego „Miasteczka Ruchu Drogowego”. Inwestycja ta została zrealizowana przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. Do przecięcia symbolicznej wstęgi została zaproszona nadkomisarz Roma Figaszewska – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

…więcej
 
Wypadek drogowy na przejeździe kolejowym przy ulicy Kościańskiej
23.09.2016.

20160923_072318Grodziscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na tym samym przejeździe kolejowym co w dniu poprzednim. Tym razem motorowerzysta uderzył w przejeżdżający szyno bus. Droga wojewódzka nr 308 po raz kolejny musiała być na pewien czas wyłączona z ruchu dla wszelkich pojazdów. Wyznaczone zostały objazdy. Policjanci będą badali wszystkie okoliczności tego wypadku.

…więcej
 
Ciągnikiem wjechał na strzeżony przejazd kolejowy
22.09.2016.

0000000Na drodze wojewódzkiej nr 308 na trasie Grodzisk Wielkopolski, Kościan doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem ciągnika rolniczego i szyno busa. W zderzeniu najbardziej ucierpiały dwie osoby podróżujące pociągiem, nie mniej jednak z uwagi na ich niewielkie obrażenia, policjanci mogli to zdarzenie zakwalifikować jako kolizje drogową. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka była nieprzejezdna.

…więcej
 
Zjazd Kapelanów Policji z całej Polski w Konstancine - Jeziorna
22.09.2016.

1Kapelan grodziskich policjantów ojciec Krzysztof Wantoch Rekowski w Konstancinie – Jeziorna wziął udział w seminarium skierowanym dla wszystkich Kapelanów Policji z całej Polski. W czasie zjazdu  w ramach jednego z punktów programu odbyło się spotkanie z wiceministrem MSWiA oraz Komendantem Głównym Policji.

…więcej
 
Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania "EDWARD"
21.09.2016.

img_5383Grodziscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania związane z obchodami Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Akcja miała charakter profilaktyczny, której celem było podnoszenie świadomości kierowców w kontekście wypadków drogowych. Wspólnie z policjantami akcję przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Granowie. Tego dnia na terenie całej Unii Europejskiej prowadzono podobne tego typu działania.

…więcej
 
Konferencja dotycząca inauguracji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
20.09.2016.

kmbz1Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła dzisiaj oficjalnie w całym kraju. Grodziscy  policjanci przekazali jej założenia i sposób działania podczas konferencji prasowej.

…więcej
 
Znalezione klucze czekają na swoich właścicieli
19.09.2016.

6W miniony weekend mieszkańcy powiatu grodziskiego znajdowali różnego rodzaju klucze. Właściciele, którzy rozpoznają swoją rzecz proszeni są o kontakt lub bezpośredni odbiór kluczy w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. 

…więcej
 
Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
15.09.2016.

mojakomendajpgMinisterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową  wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

…więcej
 
Kolizja drogowa z udziałem ciągnika rolniczego
14.09.2016.

koliz4_-_kopiaW rejonie skrzyżowania ulic Grodziskiej z Młyńską w Wielichowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem ciągnika rolniczego oraz  dwóch pojazdów osobowych. Uczestnicy zdarzenia doznali niewielkich, ogólnych potłuczeń ciała. Wobec sprawcy kolizji, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

…więcej