Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia
30.01.2015.

qw1Policjanci z grodziskiej drogówki wraz z dzielnicowymi z Rakoniewic ustalili i zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Rostarzewo potrącił rowerzystkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając osobie poszkodowanej żadnej pomocy. Za potrącenie, nieudzielenie pomocy oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie teraz przed sądem. Za tego typu przewinienie grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

…więcej
 
Podsumowanie prewencyjnej akcji "NIELAT"
30.01.2015.

nielat1Poza obowiązkową nauką w szkole zdecydowana większość nastolatków nie bardzo wie jak zagospodarować sobie wolny czas. Niejednokrotnie okazuje się, że nuda staje się pierwszym krokiem do podejmowania działań niezgodnych z prawem. Brak opieki i nadzoru ze strony dorosłych, często sprzyjają - jak wskazuje doświadczenie policjantów - zachowaniom patologicznym. Dlatego też grodziscy funkcjonariusze systematycznie podejmują w ostatnim okresie czasu działania prewencyjne, których głównym celem jest zapobieganie demoralizacji dzieci i młodzieży oraz ochrona najmłodszych przed różnymi zagrożeniami.

…więcej
 
Kolizja - karambol w Rakoniewicach
29.01.2015.

kar1Wczoraj w Rakoniewicach  przy ulicy Krystyny doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W kolizji drogowej udział brało aż 6 pojazdów w tym jeden pojazd ciężarowy. Na całe szczęście w całym tym zdarzeniu najbardziej ucierpiały tylko pojazdy.

…więcej
 
Znaleziony telefon Iphone - właściciel proszony o kontakt
29.01.2015.

iphone122 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zgłosił się znalazca telefonu komórkowego marki Iphone koloru srebrno – białego. Właściciel przedstawionego na zdjęciu aparatu telefonicznego proszony jest o jego odbiór osobisty.


…więcej
 
Bezpieczne ferie 2015
27.01.2015.

00Policjanci ruchu drogowego, którzy kontrolują prędkość pojazdów, trzeźwość i uprawnienia kierujących, stan techniczny samochodów i autokarów przewożących dzieci – to codzienność na polskich drogach, także podczas ferii. Wszystko po to, żeby podróże były bezpieczne. Ferie dla policjantów to też służby pełnione na stokach w całym kraju.

…więcej
 
Prewencyjne kontrole ogródków działkowych
23.01.2015.

og1Grodziscy policjanci przeprowadzili prewencyjne kontrole na terenie Pracowniczych Ogródków Działkowych na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski. W okresie zimowym bardzo często opustoszałe altanki ogrodowe stają się łatwym łupem dla złodziei, którzy w tymże czasie wyszukują różnych przedmiotów stanowiących dla nich jakąkolwiek wartość. Policjanci zwracali również uwagę na potencjalne osoby bezdomne, pod kątem udzielenia im stosownej pomocy.

…więcej
 
Policja przestrzega przed oszustami "na wnuczka" i apeluje o ostrożność
23.01.2015.

1-154115_mo1Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Rozmawiajmy z nimi o oszustach.

…więcej
 
Przyszedł na komendę sprawdzić punkty. Stracił prawo jazdy.
21.01.2015.

prawko1Do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zgłosił się młody mężczyzna chcący sprawdzić ilość punktów karnych jakie uzbierał za popełnione wykroczenia drogowe. Okazało się, że na swoim koncie mężczyzna ma już ponad 24 punkty karne. W zaistniałej sytuacji policjanci zostali zmuszeni te prawo jazdy zatrzymać.

…więcej
 
Policyjna akcja "Trzeżwość" - video
19.01.2015.

r0Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w poniedziałkowy poranek przeprowadzili na drogach powiatu grodziskiego wzmożone działania kontrolno - profilaktyczne pod nazwą  „Trzeźwość”. Działania skierowane zostały przeciwko nietrzeźwym kierującym. Efekt działań to ponad 850 kontroli trzeźwości, w wyniku których wyeliminowano z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców.  

…więcej