Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Bądź bezpieczny na drodze!!!
27.03.2015.

1-1592371215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

…więcej
 
Grodziscy policjanci szkolili się na Torze Poznań
26.03.2015.

1-158343_-_kopiaNa Torze Poznań szkolili się grodziscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego. Szkolenie z przeznaczeniem dla policjantów ruchu drogowego z całej Polski zorganizowane było przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Była to pierwsza z dziewięciu edycji szkoleń, jakie są przewidziane w tym roku. Pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski, funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w radiowozach wyposażonych w video rejestratory ćwiczyli dynamiczną jazdę.

…więcej
 
XV Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Ruchocicach rostrzygnięty
26.03.2015.

tbrd0Na terenie Zespołu Szkół w Ruchocicach w gminie Rakoniewice odbyła się XV edycja Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po wyrównanej rywalizacji, tego roku, pierwsze miejsce w kategorii Szkół Podstawowych zajęła Szkoła w Rakoniewicach, natomiast w kategorii Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Ruchocicach. Te właśnie drużyny będą reprezentowały swoje szkoły w Powiatowym Finale, który odbędzie się 18 kwietnia br. w Wielichowie.

…więcej
 
CBOS: 65 proc. respondentów dobrze ocenia Policję
26.03.2015.
 
Uderzyła w słup wysokiego napięcia. Była kompletnie pijana.
24.03.2015.

sup0Policjanci z grodziskiej drogówki powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Komorówko. Kierująca samochodem marki Bmw niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w przydrożny słup wysokiego napięcia. Jak się okazało kobieta była pijana.

…więcej
 
Odnotowaliśmy próby wyłudzeń "na wnuczka" - na szczęście nikt z informujących nie padł ofiarą
21.03.2015.

babciu00Na terenie powiatu grodziskiego odnotowaliśmy próby wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Każda z osób starszych, która odebrała tego dnia feralny telefon zachowała się w sposób bardzo prawidłowy. Prowadzona przez grodziskich policjantów profilaktyka na rzecz seniorów powiatu grodziskiego, jak widać nie poszła na marne. Seniorzy natychmiast po odebranym telefonie powiadomili najbliższych członków swoich rodzin, jak również z własnych telefonów wykręcili nr 997, gdzie uzyskali stosowną pomoc. W tym przypadku nikt nie padł ofiarą przestępstw „na wnuczka”, dlatego apelujemy jeszcze mocniej do osób starszych i samotnych – uważajcie na siebie i nie róbcie nic pochopnie. Pamiętajcie, że nie jesteście sami.

…więcej
 
Wielkanocny zajączek w postaci odblaskowych znaków drogowych
20.03.2015.

f0Grodziscy policjanci na zaproszenie dyrekcji szkoły odwiedzili uczniów klas drugich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Marcina Rożka w Jabłonnie. Tematem przewodnim spotkania było „Moja Bezpieczna Droga do Szkoły”. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim.

…więcej
 
Zatrzymani za liczne kradzieże. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.
20.03.2015.

000Grodziscy policjanci rozpracowali grupę młodych mężczyzn, którzy od 2013 roku trudnili się różnego rodzaju kradzieżami. Najczęściej kradli elektronarzędzia, elementy konstrukcji metalowych, motorowery oraz rowery. Policjanci odzyskali większość ze skradzionych przedmiotów. Sprawcom tych kradzieży grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Rozbudowa jednostki - kronika II - wizualizacja
17.03.2015.

wizualizac1Od listopada 2014 roku trwają intensywne prace budowlane na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Rozbudowa jednostki powiększy się o nowy budynek administracyjny uzupełniony o nowe wejście od ulicy Drzymały. Przedstawiamy wstępne wizualizacje naszej jednostki. Jeśli wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z planem, wówczas Grodzisk Wielkopolski zyska jedną z najnowocześniejszych jednostek policji w Polsce.

…więcej