Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Nabór
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
ZAPROSZENIE DO DEBATY
02.09.2015.
debata_ikonaKomendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim inspektor Dariusz Rusinek zaprasza mieszkańców Powiatu Grodziskiego do udziału w DEBACIE SPOŁECZNEJ dotyczącej bezpieczeństwa.
…więcej
 
Sierżant Tomasz Gawron reprezezntował naszą jednostkę na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej
01.09.2015.

gaw129 sierpnia br. na krynickim deptaku odbyły się mecze finałowe w ramach rozgrywanych w Krynicy-Zdroju XXV Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Piłce Halowej. W drużynie Wielkopolskiego Oddziału IPA naszą Komendę reprezentował sierżant Tomasz Gawron – policjant Wydziału Kryminalnego grodziskiej jednostki. Udział w Mistrzostwach wzięły reprezentacje z 20 krajów m.in. z Belgii, Włoch, Rumunii, Francji, Kanady, Barbadosu, Luxemburga, Republiki Południowej Afryki, Norwegii, Hiszpanii, Brazylii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estonii, Chin, Rosji i Polski.

…więcej
 
Bezpieczna droga do szkoły
01.09.2015.
nowe_logoJuż dziś nadszedł dzień 1 września, gdzie w całym kraju rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny. Kilka tysięcy uczniów mieszkających na terenie powiatu grodziskiego wyruszy pieszo, rowerem lub komunikacją publiczną w drogę do szkoły. Przyszkolne boiska i korytarze zapełnią się gwarem uczniów, którzy wchodząc z wolna w rytm szkolnego życia, myślami pozostają nadal na wakacjach. W tym właśnie czasie najczęściej dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń  drogowych z udziałem najmłodszych a najbardziej newralgicznymi miejscami są właśnie okolice szkół.
…więcej
 
Alkohol główną przyczyną kolizji drogowej
31.08.2015.

000W miejscowości Rakoniewice kierujący mercedesem sprinter nagle bez powodu zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci z grodziskiego ruchu drogowego jako pierwsi na miejscu udzielili rannemu kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej. Niestety okazało się, że młody kierowca miał w sobie grubo ponad 3 promile alkoholu. Za swój nieodpowiedzialny czyn może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

…więcej
 
Nietrzeźwy obywatel Ukrainy jechał samochodem
31.08.2015.

pj_ukraine2Wczesnym rankiem około godziny 5:00 policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki fiat scudo. W trakcie kontroli okazało się, że 31-letni obywatel Ukrainy jechał mając w organizmie grubo ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami odpowie przed Sądem.

…więcej
 
Jechał pijany bez prawa jazdy
31.08.2015.

1-136525_mW niedzielę 30 sierpnia w godzinach popołudniowych w miejscowości Ptaszkowo grodziscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki vw polo. Kierujący samochodem miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Podczas jazdy przewoził dorosłą – trzeźwą pasażerkę.

…więcej
 
Pijany ojciec wiózł na rowerze półtoraroczną córkę
28.08.2015.

rower_dziecko_-_kopiaPijany ojciec jechał rowerem wioząc swoją półtoraroczną córkę. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki zgłoszeniu jadących przed rowerzystą innych kierowców. Na wysokości ulicy Nowotomyskiej policjanci uniemożliwili dalszą jazdę rowerzyście. Wynik badania nie pozostawiał złudzeń. Mężczyzna wiózł dziecko mając ponad 1 promil w wydychanym powietrzu. Ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę matki, a nieodpowiedzialny ojciec odpowie m.in. za narażenie osoby małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

…więcej
 
Poznań - Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń!
26.08.2015.
portret_pamiciowyPolicjanci z Tarnowa Podgórnego publikują portret pamięciowy jednego ze sprawców rozboju, do którego doszło 25 sierpnia br. w Przeźmierowie w placówce firmy zajmującej się przesyłkami kurierskimi. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widniejącego na portrecie pamięciowym lub posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Policją.
…więcej
 
Znaczne przekroczenie prędkości wiąże się z utratą prawa jazdy
25.08.2015.

prawko2_-_kopiaTylko w miniony weekend grodziscy policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Po wprowadzonej nowelizacji przepisów w całym kraju maleje liczba wypadków. Znaczne niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów to nadal jedna z głównych przyczyn wszelkich zdarzeń drogowych.

…więcej