Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Zatrzymani sprawcy kradzieży samochodu
25.11.2014.

zaq1W wyniku podjętych działań, grodziscy policjanci doprowadzili do zatrzymania trzech sprawców kradzieży samochodu. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy powiatu grodziskiego. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Szkolenie z zakresu postępowania na wypadek uzyskania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego
24.11.2014.

szkol1Grodziscy policjanci zorganizowali szkolenie dla administratorów obiektów instytucji państwowych, szkół pod nazwą: „Postępowanie w związku ze zgłoszeniem o podłożeniu ładunków wybuchowych”.

…więcej
 
W Kąkolewie rostrzygnięto konkurs "Bądź widoczny na drodze"
20.11.2014.

cxz1Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Kąkolewie przeprowadzili konkurs plastyczny pod nazwą: „Bądź widoczny na drodze”. W końcowej ocenie komisja stwierdziła, że wszystkie prace zasługują na zaszczytne pierwsze miejsce.

…więcej
 
Znaleźli prawie 10 kg nielegalnego tytoniu
18.11.2014.

tyt1Dzisiaj w wyniku wspólnych działań policjantów kryminalnych grodziskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania udaremniono sprzedaż ok. 10 kg tytoniu nie oznaczonego znakami akcyzy. Zatrzymany to 54 letni mieszkaniec Poznania.

…więcej
 
Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!
18.11.2014.

www0Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel ruszającej dzisiaj kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.


…więcej
 
Pomoc osobm bezdomnym
14.11.2014.
obraz1_-_kopiaZima to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych,  bezradnych. Nie bądźmy obojętni  i alarmujmy za każdym razem  Policje w sytuacji, kiedy ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Dzwoniąc na telefon alarmowy 997 lub 112 możesz uratować komuś życie.
…więcej
 
Prewencyjne zajęcia z wykorzystaniem psa służbowego
13.11.2014.

vv1Grodziscy policjanci odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej oraz przedszkola w Jabłonnej oraz w miejscowości Wioska. Oprócz funkcjonariuszy na spotkaniu z dziećmi pojawił się również gość specjalny – pies służbowy o imieniu Kuki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak postępować, gdy zwierzę zaatakuje.

…więcej
 
Kampania "Bezpieczny autobus"
13.11.2014.
bezpieczny_autobusDzięki bezpłatnej e-usłudze „Bezpieczny Autobus” można sprawdzić online informacje o autokarze. Po wejściu na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa przy przewozie osób na polskich drogach. Teraz sami pasażerowie mają na to wpływ.
…więcej
 
Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w Wielichowie
12.11.2014.

0012 listopada br. kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Wielichowo przy ulicy Grodziskiej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu policjanci grodziskiej komendy wykonali szereg czynności niezbędnych dla późniejszego wyjaśnienia szczegółów i okoliczności tego zdarzenia.

…więcej