Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Gminny Turniej Prewencyjny "Bezpiecznie - to wiedzieć i znać" w Kamieńcu
23.05.2015.

000Funkcjonariusze grodziskiej policji wspólnie z dyrekcją i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu byli współorganizatorami V Gminnego Turnieju Prewencyjnego „Bezpiecznie – to wiedzieć i znać”. Turniej ten adresowany jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, a jego głównym założeniem jest edukacja poprzez zabawę naszego najmłodszego pokolenia w zakresie bezpieczeństwa ogólnego. Gościem specjalnym imprezy był „Sierżant Pyrek” maskotka Wielkopolskiej Policji.

…więcej
 
"Kuki" u dzieci w miejscowści Łąkie
23.05.2015.
tt1Grodziscy policjanci wraz z przewodnik psa służbowego odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w miejscowości Łąkie w gminie Rakoniewice. Dzieci przedszkolne oraz ich nieco starsi koledzy byli mile zaskoczeni umiejętnościami jakie zaprezentował dla nich pies policyjny. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak postępować na wypadek atakującego ich obcego zwierzęcia.
…więcej
 
Pierwsze zatrzymane prawa jazdy
20.05.2015.

1_133Policjanci w całej Polsce zatrzymali łącznie 144 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W poniedziałek na terenie całego kraju prowadzona była akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze m.in. kontrolowali, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy byli trzeźwi, czy stosowali pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Również i na terenie powiatu grodziskiego w Wilkowie Polskim grodziscy policjanci zatrzymali kierującego Alfą Romeo, który w obszarze zabudowanym w okolicach tamtejszej Szkoły Podstawowej jechał 113 km na obowiązującej "50". Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

…więcej
 
KGP - zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci
19.05.2015.
dziecko_copyZmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

…więcej
 
Realizacja wniosków z debaty - lustracja dróg i ścieżek pieszo - rowerowych w Grodzisku Wlkp.
18.05.2015.

dr0Mając na uwadze złożone deklaracje przez grodziskich policjantów podczas przeprowadzonych debat społecznych i spotkań z mieszkańcami dotyczących poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego informujemy o realizacji kolejnych podjętych zobowiązań. Grodziscy policjanci wraz z powołaną komisją złożyli propozycję na ręce odpowiednich Zarządców Dróg oraz Gospodarza Gminy Grodzisk Wielkopolski o dokonanie i naniesienie zmian w oznakowaniu dróg i ścieżek pieszo rowerowych na terenie Grodziska Wielkopolskiego.

…więcej
 
Charytatywnie ciąg dalszy...
18.05.2015.

ipa0W miesiącu kwietniu na terenie Grodziskiej Hali Sportowej rozegrany został Pierwszy Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej Halowej Wielkopolskich Policjantów. Tego dnia opieką zostały objęte dzieci z rodzin policyjnych, które na co dzień zmagają się z przeciwnościami losu. W czasie spotkania z szefem grodziskich policjantów, Agatka, Kornelka i Filip po raz kolejny zostały obdarowane upominkami, które niejako stały się podsumowaniem i uwieńczeniem kwietniowego Turnieju.

…więcej
 
Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "SUPER GLINA 2015"
18.05.2015.

1Trwa plebiscyt na najlepszego policjanta SuperGlina 2014. Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim reprezentuje w nim młodszy aspirant Artur Płaczek, na którego można oddać głos wysyłając

SMS pod nr 72355 o treści NAJ.62.

…więcej
 
UWAGA!!! Zmiany w przepisach ruchu drogowego
17.05.2015.
1-22870_gOd 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
…więcej
 
XIII Konkurs Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego rostrzygnięty
13.05.2015.

11W ramach popularyzacji wśród młodzieży bezpiecznego i rozsądnego zachowania się na drodze grodziscy policjanci wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwem Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim zorganizowali XIII już Konkurs Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu grodziskiego z hasłem przewodnim „Bezpieczeństwo i rozsądek Na Drodze”.

…więcej