Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Rekrutacja 2016
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
Mapy zagrożeń
Komisariat Policji w Rakoniewicach
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo


Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Charytatywna zbiórka zabawek dla dzieci z uboższych rodzin
06.12.2016.

1Grodziska Grupa Pat włączyła się w charytatywną zbiórkę zabawek dla dzieci z uboższych rodzin. „Patowicze” w ramach nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia skorzystali z zaproszenia Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim – pani nadkom. Romy Figaszewskiej i zorganizowali zbiórkę zabawek, które tuż przed świętami trafią do potrzebujących rodzin. Młodzież z wielką radością i zaangażowaniem włączyła się w ten jakże szczytny cel. 

…więcej
 
Wypadek pod Chrustowem
06.12.2016.

dsc_0231Na drodze powiatowej pomiędzy Chrustowem, a Młyniewem doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jeden z samochodów w wyniku zderzenia zatrzymał się w przydrożnym rowie. W zdarzeniu ucierpiała jedna z pasażerek, która została hospitalizowana w Grodziskim Szpitalu. Szczegóły tego wypadku będą wyjaśniali grodziscy policjanci.

…więcej
 
Mikołajki w Wielichowie
06.12.2016.

1838856Grodziscy policjanci na zaproszenie pani Burmistrz Wielichowa wzięli udział w tegorocznych „Mikołajkach”. Podczas spotkania dzieciom, młodzieży oraz dorosłym policjanci wspólnie z pracownikami z Urzędu Gminy wręczali elementy odblaskowe w celu poprawienia bezpieczeństwa osób pieszych. Na Wielichowskim Rynku rozdano ponad 400 elementów odblaskowych.

…więcej
 
"Bezpieczne drogi" z deklaracją wzajemnej współpracy
02.12.2016.

d_szuminski_kntPrezes Grodziskiego Stowarzyszenia „Bezpieczne Drogi” Dariusz Szumiński spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Grodzisku Wielkopolskim nadkomisarz Romą Figaszewską, aby omówić kwestie dotyczące wzajemnej współpracy w 2017 roku na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego. Na ręce szefowej grodziskich policjantów przekazał łącznie ponad 500 sztuk elementów odblaskowych, które za pośrednictwem funkcjonariuszy trafią do mieszkańców naszego powiatu. 

…więcej
 
Bezpieczny Dzień Seniora w Rakoniewicach
02.12.2016.

senior1Grodziscy policjanci udali się do miejscowości Rakoniewice na spotkanie z seniorami, którzy na co dzień są członkami Stowarzyszenia „Złota Jesień”.  Spotkanie odbyło się w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. To właśnie w tym miejscu z inicjatywy zorganizowano „Dzień Bezpiecznego Seniora”.

…więcej
 
Międzypowiatowy Zespół Techników Kryminalistyki
01.12.2016.
dsc_0006_kopiowanie„Nie ma zbrodni doskonałej”- to słowa, które często używane są w kontekście skuteczności pracy techników kryminalistyki. To właśnie ich działania na miejscu zdarzenia mają decydujący wpływ na wykrycie sprawcy przestępstwa. Wczoraj szefowa grodziskich policjantów nadkom. Roma Figaszewska wraz z technikami grodziskiej komendy wzięli udział w podsumowaniu bardzo dobrej 2-letniej współpracy w Międzypowiatowym Zespole Techników Kryminalistyki. Gospodarzami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.              
                                                                                           Przeczytaj artykuł/obejrzyj film
 
Z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
30.11.2016.

spotkanie_z_seniorami_w_granowieGrodziscy policjanci odwiedzili seniorów w Gminnym Klubie „Radość” w Granowie. Spotkanie stanowiło okazję do przypomnienia oraz omówienia metod jakimi działają oszuści na szkodę starszych osób. Ponadto policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy z obecnych seniorów otrzymał od policjantów ulotkę z poradami, magnesy z numerami alarmowymi oraz kamizelki odblaskowe. Granowscy seniorzy również wyrazili swoją wdzięczność wobec przybyłych na spotkanie policjantów.

…więcej
 
Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
28.11.2016.

2W ramach rządowego programu ,,Razem Bezpieczniej” w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w miejscu publicznym,  grodziscy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą ,,Bezpieczny Mieszkaniec” w gminie Grodzisk Wielkopolski. Celem podjętych działań jest wzmacnianie bezpieczeństwa wśród dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Działania stanowią również okazję dla przypomnienia elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

…więcej
 
Akt terrorystyczny w szkole - podstawy bezpieczeństwa
28.11.2016.

3Z początkiem września tego roku w wielu placówkach oświatowych na terenie powiatu grodziskiego grodziscy policjanci przeprowadzili szereg szkoleń skierowanych do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz wychowawców w zakresie podstaw bezpieczeństwa na wypadek zaistnienia aktów terroryzmu. Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2018.

…więcej