Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
umysl
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
"Starszy, nie znaczy bezbronny" - dzień trzeci
31.10.2014.

tt1Seniorzy zakończyli kurs samoobrony. W trzecim dniu ciężkich zmagań rakoniewickich seniorów przywitano gości specjalnych. Młodszy aspirant Norbert Gabryelczyk zaprezentował seniorom psa służbowego grodziskiej policji. Tradycyjnie po spotkaniu teoretycznym przyszedł czas na zajęcia praktyczne. To był ostatni dzień tych prewencyjnych działań.

…więcej
 
"Starszy, nie znaczy bezbronny" - dzień drugi
30.10.2014.

mnb1Kolejny dzień zmagań rakoniewickich seniorów. Drugiego dnia prewencyjnego projektu realizowanego przez grodziskich policjantów zaproszono „fachowca” od ludzkich serc. Wykładu dla przybyłych seniorów udzielił Ordynator Oddziału Wewnętrznego grodziskiego szpitala dr Jerzy Wierzchowiecki. Po wykładzie przyszedł czas na praktykę.

…więcej
 
"Starszy, nie znaczy bezbronny" - dzień pierwszy
28.10.2014.

mm1Seniorzy w gminie Rakoniewice rozpoczęli zajęcia z kursu samoobrony. Organizatorami tego przedsięwzięcia są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz członkowie stowarzyszenia „Złota Jesień”. Zajęcia odbywają się w jednej z sal fitness na Hali Sportowej w Rakoniewicach.

…więcej
 
Wypadek drogowy na wysokości Lasówek
27.10.2014.

zz127 października br. około godziny 9:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 308 na odcinku Grodzisk Wlkp. – Nowy Tomyśl na wysokości miejscowości Lasówki. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

…więcej
 
Kolejna edycja policyjnej akcji "ZNICZ"
27.10.2014.

policja_mqwe12Tradycyjnie każdego roku, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach 31 października do 3 listopada prowadzone będą policyjne działania pod hasłem „Znicz 2014”. Wraz ze wzrostem ruchu w okolicach cmentarzy mogą być wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

…więcej
 
Przygotowania do Wszystkich Świętych
27.10.2014.

pol_cment_1Do Dnia Wszystkich Świętych pozostało jeszcze trochę czasu, ale już da się zaobserwować zwiększony ruch w okolicy cmentarzy. Jak nie dać się okraść? Grodziscy policjanci przedstawiają kilka porad związanych z bezpieczeństwem zbliżającego się święta.

…więcej
 
"STOP wariatom drogowym"
24.10.2014.

cxz1Grodziscy policjanci na terenie powiatu grodziskiego przeprowadzili akcję prewencyjną w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Działania skierowane są do osób wpływających bezpośrednio na zachowanie kierowców – a więc do ich rodzin i przyjaciół.  Kampanię organizują wspólnie Policja i Fundacja PZU.

…więcej
 
Ruszyła kampania "Bezpieczny, bo widoczny"
24.10.2014.

0Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

…więcej
 
Wykład na Uniwersytecie III Wieku w Grodzisku Wielkopolskim
23.10.2014.

ccc1Rzecznik grodziskich policjantów przeprowadził wykład dla studentów Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej "Promessa", a tematem przewodnim wykładu było „Bezpieczeństwo seniorów".

…więcej