Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp
Strona Główna
Aktualności
Rekrutacja 2016
KONTAKT
Kierownictwo Komendy
Oficer Prasowy
Obsługa Interesantów
Policja Poszukuje
Prewencja
Ruch Drogowy
Twój Dzielnicowy
Antyterroryzm
Pomoc ofiarom przestępstw
Zakładka policyjna
ZT NSZZ Policjantów
Policjanci po służbie...
Realizacje wniosków z debaty
Mapy zagrożeń
umysl
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
374_turysta
Niebieska Linia
logo_nl
mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Aktualności KPP w Grodzisku Wielkopolskim
Uruchomienie telefonu bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
23.06.2016.

1-199175W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące podpisania umowy o współpracy w sprawie uruchomienia telefonu bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. W spotkaniu wzięli udział: Dawid Lasek - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, insp. Jan Lach - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz dr Wojciech Fedyk - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

…więcej
 
KGP - Akcja Młody Bohater  szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
17.06.2016.
grafika_v2maleAkcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.
…więcej
 
Trzech nowych policjantów zasili szeregi grodziskiej Policji
16.06.2016.
13Od kilku dni Wielkopolska Policja jest liczniejsza o kolejnych 86 funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą półroczne przeszkolenie. Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów odbyło się 10 czerwca w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Trzech, a wśród nich jedna kobieta - będą służyli w grodziskiej Komendzie Policji.

…więcej
 
Seniorze nie daj się oszukać!
15.06.2016.
senior_fot_pawe-kozinski"Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…" - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka”, "na policjanta", czy "inkasenta" wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się wielokrotnie nawet za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą. 
…więcej
 
X Grodziski Półmaraton "Słowaka"
14.06.2016.

marat03W Grodzisku Wielkopolskim odbył się znany w całej Polsce – Grodziski Półmaraton „Słowaka”. W imprezie wzięło udział ponad 2370 biegaczy z całego kraju oraz z poza granicy. W niedzielę 12 czerwca odbyła się jubileuszowa, 10 edycja imprezy biegowej, która na stałe wpisała się w kalendarz polskich biegów ulicznych. Wśród biegaczy nie zabrakło również policjantów z całej Wielkopolski.

…więcej
 
Działania policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego
13.06.2016.

alkoblowDzisiaj w godzinach rannych policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej Policji przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Policjanci w uzasadnionych przypadkach dokonywali badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednym z zatrzymanych okazał się obywatel Ukrainy. Kierowca ciężarówki miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

…więcej
 
Znaleziono telefon
14.06.2016.

tel_samsung_-_kopiaDo Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zgłosił się mieszkaniec Wielichowa, który oświadczył, że w miejscowości Boszkowo w dniu 21 maja 2016 roku znalazł telefon komórkowy marki Samsung. Właściciel telefonu ma możliwość odzyskania zguby kontaktując się z grodziskimi policjantami pod numerem tel.: 61-44-44-226 lub 997. Przy odbiorze należy okazać dokumentację potwierdzającą własność telefonu.

…więcej
 
Grodziska Strefa Bezpieczeństwa
13.06.2016.

s0Wszystkie służby ratownicze spotkały się w jednym miejscu, aby przystąpić do udziału w „Grodziskiej Strefie Bezpieczeństwa”. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Strefę Bezpieczeństwa odwiedził również Sierżant Pyrek – maskotka Wielkopolskiej Policji.

…więcej
 
Zasady bezpiecznej kąpieli
08.06.2016.
woda1Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
…więcej